Wyszukiwarka Yahoo lepsza od Google?

Google zdecydowanie dominuje na amerykańskim rynku wyszukiwarek internetowych pod względem liczby użytkowników i liczby zapytań. Okazuje się jednak, że to wyszukiwarka Yahoo podaje lepsze jakościowo odpowiedzi, wynika z badań przeprowadzonych przez Compete Inc.

Według raportu, 67% z 7,5 mld zapytań, jakie zadają miesięcznie Amerykanie, skierowanych jest do wyszukiwarki Google. Jednak zaledwie 65% internautów korzystających z Google klika na wyświetlane wyniki, podaje firma Compete, która monitoruje i mierzy ruch w internecie.

Do wyszukiwarki Yahoo należało 20% wszystkich zapytań w sierpniu. Użytkownicy kliknęli na otrzymane wyniki przy 75% z wszystkich zapytań. Jest to najlepszy wynik pośród wszystkich wyszukiwarek internetowych, wynika z badania Compete. Trzecia największa wyszukiwarka- MSN Live stanowi 9% amerykańskiego rynku. Ok. 59% użytkowników skorzystało z otrzymanych przez nią wyników wyszukiwania.

Jeremy Crane z Compete pisze na swoim firmowym blogu, że zdaje sobie sprawę, że trzeba uważać jeśli traktuje się klikanie na wyniki wyszukiwań jako wskaźnik jakości wyszukiwarek. - Diabeł tkwi w szczegółach i rzeczywistość jest bardziej skomplikowana, ale warto spojrzeć na wyszukiwarki z różnych punktów widzenia- uważa Crane.