Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wyszukiwarka Krauzego na rynku masowym

Z hakii, wyszukiwarki, której współwłaścicielem jest Prokom Ryszarda Krauzego, można korzystać od ponad roku. Na razie jednak inteligentna wyszukiwarka znana jest głównie wśród specjalistów z branży. Teraz przyszedł czas na rynek masowy.

Jak podaje Puls Biznesu, mniej więcej za miesiąc ruszy usługa umożliwiająca komunikowanie się z ludźmi, którzy zadali wyszukiwarce to samo pytanie (tym hakia różni się np. od Google - użytkownik zadaje jej pytania, nie wstukuje haseł). Do końca tego roku hakia zaoferuje użytkownikom kolejne usługi. W przyszłym roku zamierza też uruchomić nowe wersje językowe wyszukiwarki (na razie działa tylko angielska).

Hakia czerpie przychody z reklam. Nie ujawnia jednak poziomu obrotów. Do końca tego roku firma ma osiągnąć próg rentowności i zacznie na siebie zarabiać. Liczbę użytkowników wyszukiwarki szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy, a ich grono stale rośnie. Mimo krótkiej historii hakia jest już na liście 100 największych alternatywnych wyszukiwarek na świecie (w sumie jest ich tysiąc), a jej wartość już można szacować na 800 mln USD - czytamy w PB.