Wyścig zbrojeń trwa: Agora przejmuje sfd.pl

Jaki faktyczny obraz polskiej sieci prezentuje w związku z powyżej opisanymi faktami ranking najpopularniejszych witryn Megapanel PBI/Gemius? Może czas na zmianę sposóbu zliczania ich zasięgu? Która z obranych przez internetowych graczy strategia okaże się najskuteczniejsza? Dziś jeszcze trudno o odpowiedzi na te pytania. Coraz częściej z pewnością będziemy świadkami niespodziewanych skoków i spadków w comiesięcznych wynikach zasięgowych największych graczy.

Suplement AKTUALIZACJA

Okazało się, że Agora w ostatnim czasie weszła w posiadanie także innych domen należących do popularnych serwisów forowych z portfolio Kulturystyka.pl.

Od 9 kwietnia Agora w bazie "Whois" widnieje jako właściciel domen: katalogi.pl oraz insomnia.pl.

Wg lutowej fali badania Megapanel PBI/Gemius witryny funkcjonujące w domenie katalogi.pl (http://nauka.katalogi.pl - naukowe forum dyskusyjne,http://felektr.katalogi.pl - forum poświęcone elektronice ,http://komputery.katalogi.pl - forum dla miłośników komputerów ) odwiedza miesięcznie 1,4 mln real users. Stronahttp://www.katalogi.pl jest obecnie niedostępna.

Forowy serwishttp://insomnia.pl poświęcony tematyce "zabawy, imprez, problemów, przemyśleń i seksu" w lutym odwiedziło 897 tys. użytkowników (Megapanel PBI/Gemius).

Zasięg Agory przy uwzględnieniu ruchu z sfd.pl oraz witryn insomnia.pl i katalogi.pl wynosić będzie 51,24%, czyli wystarczająco dużo aby przeskoczyć nie tylko Interia.pl i o2.pl, ale również Allegro.

Maciej Wicha, dyrektor serwisów informacyjnych i społecznościowych w Agora S.A kwestię pojawienia się domen: insomnia.pl i katalogi.pl w portfelu Spółki komentuje jednym zdaniem: Podpisaliśmy umowę z Kulturystyka.pl ze względu na SFD i jego znaczenie dla kategorii Sport, na którą od lat stawiamy.