Wyrok za obrazę w internecie dla polskiego użytkownika

Użytkownik z Mysłowic otrzymał wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności za wypisywanie obraźliwych treści na forum dyskusyjnym. Internauta nazwał prezydent Mysłowic "żmijką", jednocześnie kwestionując jej kompetencje. Wyrok nie jest prawomocny.

Informację podajemy za Trybuną Śląską. Eugeniusz G., mieszkaniec Mysłowic krytykował w internecie wysunięty przez prezydent miasta pomysł połączenia szkoły podstawowej z gimnazjum. Jak wyznał oskarżony, po tym, jak pani prezydent w jednym z artykułów prasowych pomyliła prawa i obowiązki pracowników samorządowych i pracowników oświaty, pozwolił sobie na zakwestionowanie jej kompetencji. Wtedy też na forum internetowym nazwał ją "żmijką".

Prezydent Mysłowic postanowiła pozwać internautę do sądu. Dwa dni temu zakończył się proces. Sąd uznał Eugeniusza G. winnym. Oskarżony otrzymał wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności. W ramach odbycia kary czeka go jednak 160 godzin prac społecznych, grzywna w wysokości 1,5 tys. zł przeznaczona na dom dziecka oraz 1,2 tys zł kosztów sądowych.

Internauta zamierza odwołać się od wyroku.