Wypróbuj możliwości Internet Explorera 9

Microsoft udostępnił internautom możliwość przetestowania dziewiątej (poglądowej) wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Tydzień temu informowaliśmy, że według niepotwierdzonych informacji na zbliżającej się konferencji MIX10, Microsoft miał zamiar zaprezentować wersję beta swojej nowej przeglądarki Internet Explorer 9. Niestety tak się nie stało. W zamian za to gigant z Redmond udostępnił "Platformę Poglądową" następcy IE8.

Dean Hachamovitch, manager generalny w zespole Internet Explorer obiecał, że Microsoft będzie udostępniał co osiem tygodni uaktualnienia dla nowej platformy. Pierwsze pojawić się ma w połowie maja, natomiast następne w połowie lipca.

"O ile platforma IE9 radzi sobie z renderowaniem stron o tyle trzeba pamiętać, że nie jest kompletną przeglądarką. To jest po prostu build pozwalający na przyjrzenie się pracy, którą wykonaliśmy do tej pory" - podkreśla Microsoft.

Platforma Poglądowa IE9 nie oferuje tak kluczowych elementów nawigacyjnych jak pasek pozwalający na wpisanie adresu strony. Ponadto pozbawiona została dostępnego w IE8 zabezpieczenia w postaci filtra SmartScreen.

32-bitowe oprogramowanie współpracuje z systemami Windows 7, Windows Vista z Service Pack 2 (SP2) oraz Windows Server R2 (w przypadku ostatnich dwóch wymagana jest aktualizacja platformy). W porównaniu do "pełnych" przeglądarek nie zastępuje ono podczas instalacji poprzedniej wersji lecz pracuje "obok".

Jeżeli jesteś zainteresowany przetestowaniem nowej platformy (i oczywiście korzystasz z odpowiedniego systemu) zajrzyj tutaj