Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wypożyczanie muzyki w Napsterze

W związku z planowaną na wiosnę 2005 roku premierą nowej wersji oprogramowania, obsługującego internetowy sklep muzyczny Napster, rozpoczęły się beta-testy nowej usługi o nazwie "Napster To Go".

Usługa "Napster To Go", skierowana jest do użytkowników zainteresowanych umieszczaniem zakupionej w sklepie muzyki na dyskach swoich przenośnych odtwarzaczy. W ramach miesięcznej subskrypcji, będzie możliwe pobieranie plików muzycznych na przenośne urządzenia i ich odsłuchiwanie, w ramach opłaconego wcześniej abonamentu. Po jego wyczerpaniu, nie będzie możliwe dalsze korzystanie z 'wypożyczonych' plików.

Technologia pozwalająca na tego typu działania opiera się o specjalną wtyczkę aplikacji Windows Media Player 10, w której zastosowano autorski system DRM o nazwie "Janus". Do tej pory jedyne urządzenia, które są z nią kompatybilne to Portable Media Center firmy Samsung oraz Zen Portable Media Center firmy Creative. Do czasu udostępnienia finalnej wersji Napster To Go w kliencie Napster 3.0, spodziewane jest znaczne rozszerzenie kompatybilności z innymi urządzeniami przenośnymi. Na razie nie jest jeszcze znana dokładna oferta cenowa nowej usługi Napstera.

Więcej informacji: Napster