Wyniki finansowe polskich liderów internetu

To już kolejny kwartał, w którym Pion Internet Agory wypracował dodatni wynik na poziomie EBITDA. Przychody z działalności internetowej wyniosły w II kwartale 3,5 mln zł., co stanowi o wzroście o 34,6% w stosunku do analogicznego okresu w 2004 roku. W całym pierwszym półroczu Internet w Agorze wygenerował 6,4 mln przychodu. W tym samym czasie Interia.pl odnotowała 17,19 mln zł przychodu.

W pierwszym półroczu br. przychody Agory z działalności internetowej sięgnęły 6,4 mln zł. Poprawiły się więc w stosunku do pierwszych dwóch kwartałów 2004 roku o 28%. Agora nie ujawniła wyniku netto samego działu online, podkreśla jednak, że zamknął on II kw. dodatnim wynikiem EBITDA. Gazecie.pl udało się zwiększyć liczbę użytkowników portalu i jednocześnie obniżyć koszty operacyjne.

W II kwartale 2005 roku portal Wirtualna Polska wypracował 0,9 mln zł zysku netto, Interia 1,08 mln zł. Nieznane są jeszcze wyniki Grupy Onet.pl, do której należy portal, jednak można się spodziewać, że będą kilkukrotnie wyższe niż konkurencji. Przypomnijmy, że w I kwartale br. Grupa Onet.pl wypracowała zysk netto w wysokości 7,24 mln zł.

Według ostatnich wyników badania Megapanel PBI/Gemius, Onet.pl odwiedziło 7 mln 260 tysięcy użytkowników tzw. real users, WP.pl 6 mln 405 tysięcy, portal Interia.pl 5 mln 35 tysięcy, zaś Gazeta.pl 3 mln 5 tysięcy, czyli nieco mniej niż o2.pl, który w tym czasie odwiedziło 3 mln 444 tysiące użytkowników.