Wyniki Oracle’a

Obroty polskiego oddziału firmy w zakończonym roku finansowym 2001 wyniosły 237 mln zł. Cały Oracle osiągnął w tym czasie 11 mld USD obrotów i 2,6 mld USD zysku netto.

80% obrotów w okresie od czerwca 2000 r. do maja 2001 r. przyniosła polskiemu Oracle’owi sprzedaż licencji na oprogramowanie. Sprzedaż zestawu E-Business wzrosła w tym czasie o 103%.

"Miniony rok obfitował w rekordowe kontrakty z największymi polskimi przedsiębiorstwami i organizacjami. Największe umowy podpisaliśmy z TP SA, Ministerstwem Finansów, PZU Życie, oraz z operatorami telefonii komórkowej: PTK Centertel oraz Polską Telefonią Cyfrową”- powiedział prezez zarządu Oracle'a, Paweł Piwowar.

Kontrakt z PZU Życie na wdrożenie Systemu Gospodarki Własnej, który podpisał Oracle jest wart 4 mln USD. Oracle zdobył także kontrakty na wdrożenie systemu zarządzania zasobami ludzkimi w Agorze i Pekao SA.

Oprócz kontraktów na oprogramowanie, Oracle zawarł również w minionym roku finansowym kilka umów na dostawę technologii informatycznych. Rekordowy kontrakt, wartości 25 mln zł, zawarty został z TP SA.

Obroty całej korporacji osiągnęły w tym czasie 11 mld USD, a jej dochód zwiększył się o 25% i w roku finansowym 2001 wyniósł 2,6 mld USD.

"Wprowadziliśmy E-Business Suite zaledwie 12 miesięcy temu. Od tego czasu ponad 400 przedsiębiorstw już ukończyło wdrożenia systemu. Wśród referencji możemy znaleźć całe Who's Who światowej gospodarki" - powiedział szef Oracle’a, Larry Ellison.

Dyrektor wykonawczy korporacji do najważniejszych wydarzeń zaliczył m.in. kompleksowe wdrożenie oprogramowania Oracle’a w General Electric, zainstalowanie systemu wspomagania sprzedaży przez Hewlett Packarda u 2 tysięcy reprezentantów handlowych w 30 krajach i wdrożenie systemu CRM dla sieci 10 tys. agentów w BellSouth.