Wyniki Megapanelu również w plikach tygodniowych

To zupełna nowość. W ciągu kilku dni dostępne mają być wyniki Megapanleu podawane już nie za cały miesiąc, lecz dla siedmiu dni liczonych od pierwszego dnia miesiąca. W pierwszej kolejności do pobrania będą pliki dla maja.

Pliki będą dostępne na stronie Gemius, gdzie dotychczas możliwe było pobranie plików gem. z miesięcznymi wynikami badania Megapanel PBI/Gemius. Marcin Pery, wiceprezes Gemius S.A. wyjaśnił, że na publikacje danych za okresy siemiodniowe nalegali głównie reklamodawcy. Średnio kampania reklamowa w internecie trwa bowiem około tygodnia. - Pliki miesięczne pozwalają na mniej czy bardziej dokładne szacowanie wyników dla tygodnia. Dużo więcej będzie można powiedzieć na podstawie plików tygodniowych. Tym bardziej, że będą pozwalały na wyświetlenie wyników z rozdzielczością co do dnia- podkreśla Marcin Pery.

Wiceprezes Gemius przypomniał, że wprowadzenie plików tygodniowych jest zgodne z zapowiedziami o planach rozwoju aplikacji gemiusExplorera. Zapowiadane są kolejne udoskonalenia, jak możliwość analiz ze względu na grupy celowe stowrzone na podstawie zachowania użytkowników ("targetowane behawioralnie").

Pliki tygodniowe będą dostępne obok plików miesięcznych.