Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wyniki Megapanelu również w plikach tygodniowych

To zupełna nowość. W ciągu kilku dni dostępne mają być wyniki Megapanleu podawane już nie za cały miesiąc, lecz dla siedmiu dni liczonych od pierwszego dnia miesiąca. W pierwszej kolejności do pobrania będą pliki dla maja.

Pliki będą dostępne na stronie Gemius, gdzie dotychczas możliwe było pobranie plików gem. z miesięcznymi wynikami badania Megapanel PBI/Gemius. Marcin Pery, wiceprezes Gemius S.A. wyjaśnił, że na publikacje danych za okresy siemiodniowe nalegali głównie reklamodawcy. Średnio kampania reklamowa w internecie trwa bowiem około tygodnia. - Pliki miesięczne pozwalają na mniej czy bardziej dokładne szacowanie wyników dla tygodnia. Dużo więcej będzie można powiedzieć na podstawie plików tygodniowych. Tym bardziej, że będą pozwalały na wyświetlenie wyników z rozdzielczością co do dnia- podkreśla Marcin Pery.

Wiceprezes Gemius przypomniał, że wprowadzenie plików tygodniowych jest zgodne z zapowiedziami o planach rozwoju aplikacji gemiusExplorera. Zapowiadane są kolejne udoskonalenia, jak możliwość analiz ze względu na grupy celowe stowrzone na podstawie zachowania użytkowników ("targetowane behawioralnie").

Pliki tygodniowe będą dostępne obok plików miesięcznych.