Wyniki Megapanel PBI/Gemius za styczeń 2013

Polskie Badania Internetu Sp. z o.o. (PBI) oraz firma Gemius SA opublikowały wyniki badania "Megapanel PBI/Gemius" za grudzień 2012

W czołówce rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych według zasięgu miesięcznego zaszło do niewieliej zmiany. Miejscami zamienił się youtube.com i facebook.com. Do zamiany miejsc doszło także pomiędzy Grupą Ringier Axel Springer i Grupą Polskapresse. Z rankingu wypadł filmweb.pl, a zamiast niego na miejscu 19 pojawiła się witryna n -mobile.net.

Źródło: Megapanel PBI/Gemius, styczeń 2013

W rankingu domen według zasięgu miesięcznego także nastąpiła zmiana miesc pomiędzy youtube.com, a facebook.com. Z rankingu wypadł babylon.com. Zamiast niego na miejscu 15 pojawia się n-mobile.net. W rankingu awans zaliczyły domeny gry.pl oraz dobreprogram.pl. Niższą pozycję odnotował blox.pl oraz microsoft.com.

Źródło: Megapanel PBI/Gemius, styczeń 2013

W rankingu grup witryn niezgrupowanych objętych audytem site-centric według miesięcznej liczby odsłon krajowych nie zaszły zmiany w pozycjach zajmowanych przez poszczególne witryny.

Źródło: Megapanel PBI/Gemius, styczeń 2013

W rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych objętych audytem site-centric według miesięcznego czasu miejscami zamieniły się Grupa Eurozet i Grupa Polskie Radio. Spadek zaliczył kinomaniak.tv oraz wiocha.pl. W porównaniu do grudnia wyższe pozycje w rankingu zajmuje Grupa TVP, Grupa Polskapresse oraz Grupa Ipla.

Źródło: Megapanel PBI/Gemius, styczeń 2013

W rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych objętych audytem site-centric według zasięgu nie doszło do zmian w czołówce. Jednakżę warto odnotować, że w przypadku pierwszej czwórki odonotwany znaczny przyrost użytkowników. Z rankingu wypadła Grupa Netshare oraz nokaut.pl. Zamiast zamiast tych witryn pojawił się tablica.pl oraz Grupa Panorama Firm.

Źródło: Megapanel PBI/Gemius, styczeń 2013

Źródło: Megapanel PBI/Gemius, styczeń 2013

* Uruchomione aplikacje oznaczają liczbę użytkowników mających uruchomiony proces danej aplikacji przynajmniej raz w miesiącu badanym. Od wyników badania Megapanel PBI/Gemius za marzec 2012 nastąpiła zmiana nazwy wskaźnika "Aktywne aplikacje" na bardziej precyzyjną - "Uruchomione aplikacje". Stosunek uruchomionych aplikacji do populacji internautów został wyrażony w nowym wskaźniku - "Uruchomione aplikacje (%)".

Megapanel PBI/Gemius to standard pomiaru oglądalności witryn i aplikacji internetowych. Celem tego badania jest zaprezentowanie profilu demograficznego użytkowników internetu. Umożliwia ono także zorientowanie się, w jaki sposób internauci korzystają z zasobów sieci. Wyniki badania pozwalają porównywać popularność poszczególnych witryn.Megapanel PBI/Gemius obejmuje obecnie ponad 6 tys. witryn, zarówno polskich jak i zagranicznych.

</div>