Wyniki Megapanel PBI/Gemius za sierpień 2012

W zestawieniu miesięcznego czasu spędzanego na witrynach nie zaszły duże zmiany. Imponujące wrażenie robi wynik wypracowany przez witrynę plemiona.pl. Przeciętny użytkownik spędza na serwisie ponad 15 godzin miesięcznie. Dla porównania z serwisów pierwszej w zestawieniu Grupy Onet przeciętny użytkownik korzysta około 5 godzin w miesiącu.

Zestawienie otwierają Grupa Onet.pl i Grupa Wirtualna Polska - Orange. Zamykają je Grupa Polskapresse, filmweb.pl i nokaut.pl. Na serwisach Onetu użytkownicy spędzili przeciętnie prawie 66 milionów godzin, zaś na nokaut.pl niewiele ponad 1,7 miliona.

W zestawieniu aplikacji zmiana na pozycji lidera. Na pierwszym miejscu znalazł się Windows Media Player, uruchomiony na 300 tys. komputerów więcej niż dotychczasowy lider zestawienia - komunikator Gadu-Gadu Grupy GG Network.

Za Gadu-Gadu w zestawieniu znajduje się kolejny komunikator - dostarczany przez Grupę Microsoft Skype. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, doszło do drobnych zmian w końcu zestawienia. W tabeli pojawiła się aplikacja Last FM, zniknął zaś odtwarzacz Foobar 2000.

W zestawieniu e-commerce niekwestionowanym liderem jest Grupa Allegro.pl z 11 milionami realnych użytkowników i prawie 4 miliardami odsłon krajowych miesięcznie. Na drugim miejscu znajduje się porównywarka cen nokaut.pl z niewiele ponad 3 milionami realnych użytkowników i niecałymi 16 milionami odsłon miesięcznie.

W zestawieniu znajduje się stosunkowo młoda witryna zlotewyprzedaze.pl, która osiągnęła niemal tylu użytkowników co eBay i niewiele mniej niż dojrzały gracz polskiego rynku - merlin.pl.