Wyniki Megapanel PBI/ Gemius za sierpień 2011

Według nowych badań, Facebook zmniejszył dystans jaki dzielił go od NK.pl, wyprzedzającym tym samym Grupę Allegro.pl. Wikipedię odwiedziło o 1 mln mniej użytkowników w porównaniu z lipcem br. Domenie wp.pl udało się zaś wyprzedzić google.com.

Grupa Google wciąż zajmuje pierwsze miejsce w rankingu grup witryn z wynikiem 17,1 mln unikalnych użytkowników. Drugie miejsce ma Onet.pl (13,4 mln unikalnych użytkowników), a finałową trójkę zamyka YouTube.com (12,3 mln uu). Nasza Klasa (5. miejsce) wyprzedza portal społecznościowy Marka Zuckerberga, choć jest za Grupą Wirtualna Polska - Orange. Facebookowi (6.) udało się jednak zmniejszyć dystans dzielący go od NK.pl i do największego, polskiego portalu społecznościowego brakuje mu już tylko ok. 16 tys. użytkowników. Jednocześnie Facebook wyprzedził Grupę Allegro.pl, która w rankingu spadła na 7 miejsce. Za nią znaleźli się w kolejności: Grupa Gazeta.pl, Grupa Interia.pl i Grupa O2.pl.

Sierpniowy ranking domen - pod względem ich zasięgu - pozostaje prawie bez zmian, z wyjątkiem wp.pl(miejsce 7), której nieznacznie udało się wyprzedzić google.com (miejsce 8). W rankingu zabrakło miejsca dla orange.pl. Choć serwis ten jeszcze w lipcu docierał do 21% internautów, w sierpniu nie znalazł się w pierwszej 20-tce. W pierwszej trójce sierpniowego rankingu domen znalazły się ponowie: Google.pl (16,2 mln uu), YouTube.com (12,3 mln uu) i Onet.pl (12,2 mln uu).