Wyniki Megapanel PBI/Gemius za październik 2011

W rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych objętych audytem site-centric według zasięgu, liderzy nadal pozostają bez zmian to kolejno: Grupa Onet, Grupa Wirtualna Polska - Orange i Grupa Gazeta.pl. W pierwszej dziesiątce rankingu nie zmieściła się Grupa Murator (z 8. miejsca na 11.).Grupa GG Network oraz Grupa Next Infor zaliczyły wzrost w rankingu o jedną pozycje , odpowiednio na 9. i 8. miejsce.

Polscy internauci nadal spędzają najwięcej czasu na stronach należących do Grup: Onet.pl, Wirtualna Polska - Orange i Allegro.pl. Ranking pięciu najdłużej odwiedzanych stron zamyka Grupa Interia.pl (4. miejsce) oraz Grupa O2.pl (5.).

W październiku w ranking grup witryn i witryn według miesięcznej liczby odsłon krajowych, pojawiły się tylko niewielkie zmiany. Pierwsza trojka grup witryn o największej liczbie odsłon krajowych to nadal Grupa Allegro.pl, Grupa Onet.pl, Grupa Wirtualna Polska - Orange. Na 4. miejscu znalazła się Grupa Interia.pl, wyprzedzając spadającą na 5. miejsce Grupę Gazeta.pl.