Wyniki Megapanel PBI/Gemius za maj 2013

Polskie Badania Internetu Sp. z o.o. (PBI) oraz firma Gemius SA opublikowały wyniki badania "Megapanel PBI/Gemius" za maj 2013.

W czołówce rankingu TOP20 grup witryn i witryn niezgrupowanych według zasięgu miesięcznego bez wiekszych zmian. Na miejscu 15 pojawia się nienotowany w kwietniu ask.com. Na miejscu 20 debiutuje Grupa Media Regionalne. Z rankingu wypadła Grupa Money.pl oraz adobe.com.

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za maj 2013
W TOP20 grup witryn i witryn niezgrupowanych objętych audytem site-centric według zasięgu miesięcznego także bez rewolucji. Wszystkie witryny zaliczyły niewielkie spadki min o 0,26% (Grupa Wirtualna Polska-Orange, Grupa TVN). Największy spadek pojawił się w przypadku Grupy Money.pl (-10,87%) oraz dobryprogramy.pl (-10,17%).

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za maj 2013
Ranking TOP20 domen według zasięgu miesięcznego także pozbawiony jest większych zmian. Debiutanci w rankingu to ask.com na miejscu 14, zumi.pl na miejscu 18 oraz otomoto.pl ma miejscu 19. Do TOP20 nie załapały się gry.pl, dobreprogramy.pl oraz adobe.pl.

Wyniki Megapanel PBI/Gemius za maj 2013
Nowością w raporcie jest zwiększenie liczby miejsc w rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych objętych audytem site-centric według miesięcznej liczby odsłon krajowych. W raporcie za kwiecień można było zobaczyć pierwsze 10 miejsc. Obecnie dostępne jest TOP20.  
Wyniki Megapanel PBI/Gemius za maj 2013
W TOP20 grup witryn i witryn niezgrupowanych objętych audytem site-centric według miesięcznego czasu wszystkie notowane witryny zaliczyły spadek. Przykładowo będąca na pierwszym miejscu Grupa Onet.pl o 6,03%. W rankingu na 20 miejscu pojawił się jomonster.org. Z listy wypadła Grupa TVP.
Wyniki Megapanel PBI/Gemius za maj 2013
Wyniki Megapanel PBI/Gemius za maj 2013
TOP 10 grup witryn i witryn niezgrupowanych objętych audytem site-centric według odsłon krajowych mobilnych to nowość w raporcie. Na pierwszym miejscu znajduje się Grupa Wirtualna Polska – Orange z ponad 182 mln odsłon. Większość serwisów odnotowała * Uruchomione aplikacje oznaczają liczbę użytkowników mających uruchomiony proces danej aplikacji przynajmniej raz w miesiącu badanym. Od wyników badania Megapanel PBI/Gemius za marzec 2012 nastąpiła zmiana nazwy wskaźnika "Aktywne aplikacje" na bardziej precyzyjną - "Uruchomione aplikacje". Stosunek uruchomionych aplikacji do populacji internautów został wyrażony w nowym wskaźniku - "Uruchomione aplikacje (%)".

Megapanel PBI/Gemius to standard pomiaru oglądalności witryn i aplikacji internetowych. Celem tego badania jest zaprezentowanie profilu demograficznego użytkowników internetu. Umożliwia ono także zorientowanie się, w jaki sposób internauci korzystają z zasobów sieci. Wyniki badania pozwalają porównywać popularność poszczególnych witryn.Megapanel PBI/Gemius obejmuje obecnie ponad 6 tys. witryn, zarówno polskich jak i zagranicznych.