Wyniki Megapanel PBI/Gemius za luty 2012

W rankingu aplikacji według zasięgu miesięcznego brak większych zmian. Aplikacja Google Desktop zajmuje w tej chwili 10. miejsce (w styczniu 12) czym wyprzedziła komunikator Tlen.pl oraz iTunes. Z zestawienia zniknęło Last.fm a na 18 miejscu pojawił się GOM Player.

Niezmiennie liderem pozostaje komunikator Gadu-Gadu z zasięgiem nieco ponad 30 proc. wśród polskich internautów. Na drugim miejscu znajduje się Windows Media Player a na trzecim komunikator Skype, oba po 22 proc. z różnicą 3 setnych procenta decydującej o ich miejscu w zestawieniu.

W zestawieniu nowych technologii brak zmian. Nadal największą ilość realnych użytkowników ma Grupa Interia.pl - Nowe technologie z ponad milionem internautów przewagi nad drugą w zestawieniu witryną dobreprogramy.pl.

W kategorii społeczności nadal niekwestionowanym liderem jest facebook.com z dwoma milionami realnych użytkowników przewagi nad Grupą NK.pl zajmującą drugie miejsce. Wejście portalu LinkedIn na polski rynek nie wpłynęło na to zestawienie. Polski konkurent międzynarodowej sieci społecznościowej wspomagającej karierę - GoldenLine.pl - nadal zajmuje 11. miejsce.