Wyniki Megapanel PBI/Gemius za grudzień 2011

Grudzień 2011 nie przyniósł wielkich zmian w stosunku do listopada. Pozycje liderów w klasyfikacjach pozostają niezagrożone, mimo drobnych przetasowań w listach.

W rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych według zasięgu miesięcznego zmiana w czołówce. Grupa Onet.pl spadła na trzecie miejsce ustępując YouTube.com, wypchniętemu dwa miesiące wcześniej z pierwszej trójki przez zepchniętą na 4. miejsce Grupę Wirtualna Polska - Orange.

Grupa Microsoft wspięła się z 17. na 13. miejsce wyprzedzając tym samym Grupę GG Networki i Ringer Axel Springer. W zestawieniu po raz pierwszy pojawiły się serwisy User Generated Content demotywatory.pl i kwejk.pl, odpowiednio na 17. i 19. miejscu. Z zestawienia zniknęły Grupa TVN i grupa Media Regionalne.

W rankingu domen według zasięgu miesięcznego również zmiany. Domena facebook.com wypchnęła z 4. miejsca google.com, przy czym pozycja google.pl na pierwszym miejscu pozostaje niezachwiana. Demotywatory.pl pną się w górę, z 18. na 15. miejsce.

Po raz pierwszy w zestawieniu pojawił się serwis kwejk.pl na miejscu 18. Z tego względu z zestawienia wypadł serwis dobreprogramy.pl. Stawkę zamyka zumi.pl, który spadł z 15. na 20. miejsce.

W rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych według miesięcznej liczbty odsłon brak większych zmian, poza kolejnym przetasowaniem pomiędzy serwisami tablica.pl i filmweb.pl ,który podskoczył z miejsca 8. na 7. Największą liczbę odsłon miesięcznie notuje allegro.pl, niemal dwukrotnie przebijając wyniki onet.pl (5 025 328 180 dla allegro.pl i 2 827 790 131 dla onet.pl)