Wyniki Megapanel PBI/Gemius za grudzień 2011

W rankingu grup witryn i witryn niezgrupowanych według miesięcznego czasu zmienił się lider zestawienia. Grupa Wirtualna Polska - Orange wyprzedziła Grupę Onet.pl spychając ją na drugie miejsce. Wyspagier.pl pnie się z miesiąca na miesiąc coraz wyżej i w grudniu przegoniła Grupę Ling.pl i w chwili obecnej znajduje się na 11. miejscu. Z 11. miejsca spadła za to Grupa Polskie Radio i w tej chwili znajduje się na miejscu 14. W górę pnie się także porównywarka cen Nokaut.pl, która zajmuje teraz 17. miejsce (w zeszłym miesiącu 19.). Stawkę zamyka Grupa Ringer Axel Springer, wypychając z zestawienia Grupę Money.pl.

W rankingu aplikacji według zasięgu miesięcznego znaczny spadek odnotowała Google Earth, która spadła z 8. na 14. miejsce. Aplikacja iTunes zajmuje obecnie 11. miejsce w zestawieniu i jest to wzrost w porównaniu do 14. miejsca w zeszłym miesiącu. Z ostatniego miejsca zestawienia wypadł Foobar 2000, dzięki czemu ponownie znalazł się tam GOM Player. Niezmiennie najpopularniejszymi aplikacjami w Polsce są komunikatory i odtwarzacze. Na pierwszym miejscu znajduje się komunikator Gadu-Gadu, któremu ustępuje Skype. Za nimi znajduje się Windows Media Player i Winamp, a na piątym miejscu ipla.

W kategorii map i lokalizatorów niezmiennie liderem pozostaje Grupa Google, która ma ponad 1/3 więcej real users niż drugi najpopularniejszy serwis tego typu w Polsce - zumi.pl. W kategorii nowe technologie liderem pozostaje Grupa Interia.pl, a zaraz za nią dobreprogramy.pl z różnicą miliona real users. W kategorii turystyka nadal liderem pozostaje rozkład-pkp.pl wyprzedzając tym samym onet.pl - Turystyka, i Wirtualna Polska - Orange - Turtystyka.