Wyniki Megapanel PBI/Gemius za czerwiec 2012

Czerwiec nie przyniósł większych zawirowań w zestawieniu. Nieznaczne zmiany dotknęły tylko ostatnie miejsca tabel. Sezon wakacyjny nie wywołał większych wstrząsów.

W zeszłym miesiącu Facebook zajął drugie miejsce w zestawieniu grup witryn i witryn niezgrupowanych według zasięgu miesięcznego. Zakończył tym samym wielomiesięczną walkę o tę pozycję, gdy zwiększał swój zasięg kosztem między innymi słabnącego YouTube. Zakładając, że trend się utrzyma, YouTube ma niewielkie szanse na ponowne zajęcie 2 miejsca w tabeli. Niekwestionowanym liderem nadal pozostaje Grupa Google z przewagą prawie 4 milionów unikalnych użytkowników nad Facebookiem. Zaraz za portalem społecznościowym znajduje się YouTube, słabsze o 250 tys. unikalnych użytkowników.

Z zestawienia zniknęła witryna kwejk.pl zastąpiona przez Grupę TVN, która zajmuje ostatnie miejsce. Reszta zestawienia nie różni się od tabeli opublikowanej w zeszłym miesiącu.

W rankingu domen według zasięgu miesięcznego sytuacja jest również stabilna. Tak jak w zestawieniu powyżej, zmiany zaszły jedynie na dole stawki, pozycja liderów nie uległa zmianie. Nadal pierwsze miejsce zajmuje google.pl, drugie facebook.com a trzecie youtube.com. Dopiero na czwartym miejscu znajduje się pierwsza w tej tabeli polska witryna onet.pl, zaś na piątym ponownie Google, tym razem jako google.com.

W tym zestawieniu kwejk.pl spadł z 14. na 18. miejsce, zaś witryny blox.pl i o2.pl zamieniły się miejscami, tak, że na przedostatnim znajduje się o2.pl, a na ostatnim serwis blogowy Agory.