Wykop od o2.pl

Od dziś wszystkie newsy znajdziesz w jednym miejscu - deklarują twórcy portalu Sfora.pl, nowego serwisu informacyjnego o2.pl, który zastąpił wiadomosci.o2.pl. Strona, która ma być gestem w stronę ambitnego odbiorcy, nie zachwyca jednak wyglądem. Mimo to posiada pewne funkcjonalności, dzięki którym może okazać się rywalem dla Wykop.pl.

Nasz zespół redakcyjny non stop śledzi wszystkie polskie serwisy informacyjne i dziesiątki zagranicznych. Wychwytujemy istotne tematy, przekazujemy je w Sforze krótko i treściwie, w myśl zasady "mniej słów, więcej informacji" - mówi Kamil Lodziński, redaktor naczelny Sfora.pl. Niestety, strona wręcz "cierpi" na nadmiar informacji, które zostały upchane w każdy możliwy kąt.

I tak na samej górze witryny (zaraz obok logotypu) wciśnięto kursy walut, program telewizyjny, temperaturę wg miejscowości oraz wyszukiwarkę nad którą znajdują się aktualna data, godzina i opcje "zaloguj" i "zarejestruj. Wszystkie te funkcjonalności w jednym rzędzie.

Na stronie głównej zmieszczono 30 newsów (wszystkie ponumerowane) i artykułów z krótkimi zajawkami i w większości ze zdjęciami. Oprócz tego po prawej stronie znajduje się kolumna opatrzona tytułem "Dodaj link do wysforowania", gdzie każdy użytkownik może zgłosić link do ciekawej informacji i poddać go pod głosowanie użytkowników serwisu. Jeśli informacja otrzyma wystarczającą liczbę głosów - pojawi się na stronie głównej serwisu Sfora.pl.

Funkcjonalnośćą tą serwis przypomina nieco Wykop.pl. "Do swojej strony lub bloga możesz dodać przycisk, za pomocą którego internauci mogą zgłaszać twoje publikacje jako propozycje do dodania na Sforę i oddawać na nie głosy" czytamy na Sfora.pl. Razem z przyciskiem można też pokazać na własnej stronie ilość głosów oddanych na dodany materiał.

Wszystkie linki zgłoszone przez internautów znajdują się na stronie głównej Sfora.pl w zakładce "wszystkie". Tu też odbywa się głosowanie.

Materiały w serwisie wzbogacone są o odsyłacze do stron zewnętrznych, poruszających opisany temat, dzięki czemu Sfora pełni również funkcję agregatora newsów.

Skąd ten nadmiar treści w jednym miejscu? Sfora.pl ma być miejscem dla dużo bardziej ambitnego odbiorcy. Być może wymaga też większej ilości informacji? - "Sporo mówiło się w Internecie o tym, że serwisy informacyjne, biorąc kurs na rozrywkę, odepchnęły konsumenta poważnej informacji. Alternatywą dla portali stały się witryny w rodzaju TVN24.pl i Tok.FM oraz wortale ekonomiczne, łączące news gospodarczy z politycznym. Do tej grupy serwisów, nastawionych tylko na informację, chcemy dołączyć się ze Sforą - mówi Michał Brański, członek zarządu o2.pl.

Wykop od o2.pl

Sfora.pl