Wyjątkowo aktywni przestępcy

Dwie trzecie firm, zajmujących się e-biznesem, w ciągu ostatniego roku padło ofiarą cyberprzestępców – alarmuje Konfederacja Brytyjskiego Przemysłu.

Dwie trzecie brytyjskich firm, zajmujących się e-biznesem, w ciągu ostatniego roku padło ofiarą cyberprzestępców – wynika z raportu opracowanego przez Konfederację Brytyjskiego Przemysłu. Najczęściej występujące przypadki elektronicznych przestępstw to włamania hakerów i kradzieże numerów kart kredytowych.

Przedstawiciele brytyjskich firm twierdzą wprawdzie, że większość cybernapaści (prawie 70%) nie spowodowała poważniejszych szkód. Biznesmeni obawiają się jednak, że wiadomość o dostaniu się niepowołanych osób do systemu komputerowego jakiejś firmy może mieć fatalny wpływ na jej wizerunek.

Co ciekawe, z raportu wynika, iż większość ataków hakerów na systemy komputerowe brytyjskich firm przeprowadzono z zewnątrz. Jeszcze przed rokiem największym zagrożeniem dla przedsiębiorstw byli "wewnętrzni" hakerzy (czyli osoby zatrudnione w danej firmie).