Wygeneruj sobie fotokod

Agencja Supermedia Interactive stworzyła stronę promującą ideę wykorzystania w komunikacji fotokodów. Serwis KodDlaCiebie.pl umożliwia użytkownikom bezpłatne wygenerowanie i pobranie własnego fotokodu.

Serwis ma charakter informacyjno-wizerunkowy. Można dowiedzieć się z niego, w jaki sposób wykorzystywane są fotokody, jak można je skanować i skąd pobrać bezpłatnie oprogramowanie do odczytywania fotokodów.

Na stronie www.koddlaciebie.pl każdy użytkownik może wygenerować swoją wizytówkę w postaci fotokodu, zwierającą jego imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Można również pobrać fotokod o dowolnej treści lub przygotować SMS w postaci fotokodu.

Fotokody (często nazywane kodami 2D lub kodami QR) to forma graficznego zapisu informacji w postaci dwuwymiarowych obrazków złożonych z czarno-białych kwadratów. Można zastosować je wszędzie tam, gdzie mała ilość miejsca nie pozwala na umieszczenie długiego tekstu. Ułatwiają również szybkie zapisywanie i przenoszenie informacji. Fotokody można zeskanować przy użyciu telefonu komórkowego z aparatem cyfrowym wyposażonego w aplikację do odczytywania fotokodów. Na polskim rynku operatorzy telefonii komórkowej rozpoczęli przygotowania do wprowadzenia fotokodów w sierpniu 2008 roku.

Wygeneruj sobie fotokod