Wydawnictwa zatrudniają wirtualnych doradców

Na internetowych stronach wydawnictw AdPress, IPM i Migut Media pojawią się wirtualni doradcy, rozwiązania z obszaru sztucznej inteligencji, oparte na analizie języka naturalnego oraz zaawansowane multimedia.

Chaterbott (wirtualny doradca), produkt Stanusch Technologies pojawi się na witrynach AdPress, IPM oraz Migut Media. Jest to program komputerowy, wykorzystujący metody sztucznej inteligencji i umożliwiający rozmowę z użytkownikiem w języku naturalnym.

"Zatrudnianie" wirtualnych inteligentych doradców na witrynach przedsiębiorstw to próba rozwiązania problemów towarzyszących globalnym trendom w internecie i służyć ma m. in. zwiększeniu efektywności obsługi masowego klienta oraz dążeniu do humanizacji i personalizacji kontaktu przy jednoczesnej inteligentnej automatyzacji tych procesów online.

Wydawnictwa zatrudniają wirtualnych doradców

Ewa, chaterbott produkcji Stanusch Technologies

"Zatrudniony" przez AdPress wirtualny doradca pojawi się na portalu Brief.pl i popularyzować będzie wiedzę z zakresu współczesnego marketingu (baza wiedzy liczy ponad 2 tys. faktów i definicji) oraz o czasopiśmie i stronie www.

Chaterbott dla wydawnictwa Migut Media stworzony został w technologii serwera ontologii i potrafi kojarzyć fakty oraz samodzielnie odpowiadać na różne pytania z zakresu informacji zawartych w Raporcie Teleinfo 1000 oraz magazynie IT Reseller.

Wydawnictwo IPM wykorzysta semantyczną wyszukiwarkę wirtualnego doradcy Stanusch Technologies w celu przeszukiwania zasobów swych serwisów oraz nawigowania po ich zawartości.

W Polsce oprócz firmy Stanusch Technologies zajmującej się produkcją inteligentnych rozwiązań wpisujących się w tzw. Web 3.0 działa spółka InteliWISE S.A - twórca m. in. wirtualnej stewardessy (Lot.pl). Wśród producentów zagranicznych należy wymienić: Oddcast (produkt: Vhost), Novomind (produkt: Self Service Suite), Conversive (produkt: AnswerAgent) oraz Artificial Solutions (dawniej Kiwilogic, twórca Lingubot'a).

Źródło: http://stanuschtechnologies.pl