Wycena mieszkania przez internet

Za pomocą narzędzia e-wyceniarka.pl internauci mogą określić wartość mieszkań i domów. Z serwisu mogą skorzystać też firmy poszukujące lokali.

E-wyceniarkę można wykorzystać np. przed dokonaniem zakupu mieszkania lub lokalu użytkowego. Może to pomóc nabywcy zorientować się, czy proponowana mu przez sprzedającego cena nieruchomości jest adekwatna do wartości.

E-wyceniarka.pl to autorski projekt warszawskiej firmy Wyceny i Ekspertyzy specjalizującej się w wycenach nieruchomości. - "Zależy nam na tym, aby każdy miał możliwość przeprowadzenia własnej wyceny, dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie e-wyceniarki, której użytkowanie jest bezpłatne, a ze względu na zawarte w niej dane przede wszystkim wiarygodne "- informuje dr Andrzej Zalewski, Prezes firmy Wyceny i Ekspertyzy.

Projekt e-wyceniarka.pl kosztował 645 tys. zł, z czego 85 proc. pokryto z dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Głównym źródłem przychodów mają być reklamy. E-wyceniarka ma służyć także jako atut marketingowy dla właściciela.

Wycena mieszkania przez internet

Podstawą obliczeń wartości nieruchomości są ceny transakcyjne zaczerpnięte z aktów notarialnych znajdujących się w ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej i w archiwach spółdzielni mieszkaniowych. Dane te są analizowane i weryfikowane przez ekspertów firmy Wyceny i Ekspertyzy, a także kwartalnie aktualizowane, zgodnie z trendem rynkowym.

Wyceny domów i mieszkań są wykonywane nie tylko na datę obecną, posiadają także możliwość analiz historycznych - do 4 kwartałów wstecz.

Wyceny mieszkań i domów są dostępne obecnie dla pięciu największych aglomeracji w Polsce: Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa i Łodzi, natomiast biura i lokale użytkowe są wyceniane dla Warszawy. Osoba chcąca wycenić lokal, oprócz położenie (miasto, ulica) musi podać także kilka cech szczegółowych (standard wykończenia, położenie na kondygnacji, wiek budynku).