Wybory prezydenckie w Naszej Klasie

Serwis społecznościowy Nasza Klasa zorganizuje internetowe wybory prezydenckie w Polsce. Obecnie trwają ustalenia ze sztabami wyborczymi.

Każdy dorosły użytkownik NK będzie mógł oddać głos na kandydata oficjalnie zarejestrowanego przez PKW (Państwowa Komisja Wyborcza). Anonimowe wyniki zostaną przekazane PKW z prośbą o uwzględnienie ich w oficjalnych zestawieniach.

Nasza-Klasa to obecnie pod względem liczby użytkowników trzeci największy gracz internetowy w Polsce(po Google i Onet.pl). Jak wynika z niezależnego badania Megapanel PBI/Gemius, w styczniu z Naszej Klasy korzystało ponad 11,3 mln internautów z Polski. Jeszcze wyższych danych dotyczących swojej oglądalności dostarcza NK. Według serwisu, obecnie korzysta z niego 14 mln aktywnych użytkowników (zarejestrowanych na serwisie), z czego 80 proc. to osoby pełnoletnie.

Serwis podaje także, że każdego dnia loguje się na nim niemal 8 mln osób. Około 1,5 mln z nich stanowią Polacy mieszkający poza granicami kraju, zatem akcja wyborcza NK obejmie również Polonię i zagraniczne okręgi wyborcze.

Jak komentuje Dominik Kaznowski, marketing i PR manager w Nasza-Klasa.pl: "Liczymy, że około 2 milionów dorosłych Polaków odda głos przez internet. To nasz plan minimum. Chcemy wpłynąć na zwiększenie frekwencji wyborczej zwłaszcza w grupach młodych wyborców."

Poza frekwencją, jednym z najważniejszych celów serwisu przy tym projekcie jest wykorzystanie siły mediów społecznościowych do promowania mechanizmów demokratycznych i stymulowanie dyskusji o programach politycznych kandydatów.

"Każdy z kandydatów otrzyma możliwość prezentowania swoich poglądów i zachęcania wyborców do oddawania głosu w wyborach właśnie na niego. Liczymy, że podobnie jak w przypadku kampanii prezydenckiej Baraka Obamy media społecznościowe staną się główną osią całej kampanii wyborczej" - dodaje Kaznowski.

Aktualizacja: 02 kwietnia 2010 12:41

Dodałem kilka szczegółowych informacji o sposobie przeprowadzania wyborów i kampanii przedwyborczej na NK.