Wybór dziennikarza obywatelskiego i blogera roku

Wiadomości24.pl ogłaszają konkurs na "Blogera Roku 2006" oraz "Dziennikarza Obywatelskiego Roku 2006". Co ważne, konkurs dla blogerów jest otwarty dla wszystkich, niezależnie od tego na jakiej platformie piszą swoje dzienniki.

W ramach konkursu zostaną przyznane nagrody dla najlepszego autora bloga w 2006 roku oraz dla blogów w jednej z kategorii: Polityka, Media i marketing, Kultura, Życie, Internet i technologie.

Wyłoniony zostanie także najlepszy Dziennikarz Obywatelski Roku 2006, który musi spełniać kryteria określone w regulaminie. Między innymi musi być osobą "nie pozostającą w roku 2006 w stosunku pracy z jakąkolwiek redakcją lub wydawnictwem i nie pobierającą za swą działalność dziennikarską wynagrodzenia" oraz publikować w internecie.

Nagrody dla Dziennikarza Obywatelskiego Roku oraz Blogera Roku zostaną przyznane przez Kapitułę Konkursu w składzie:

-Kazimiera Szczuka, krytyk literacki

-Edwin Bendyk, dziennikarz tygodnika "Polityka"

-Paweł Fąfara, dziennikarz

-Piotr Najsztub, dziennikarz, współpracuje m.in. z "Przekrojem"

-Bernard Margueritte, dziennikarz francuskiego "Le Monde"

Druga równoległa nagroda dla Dziennikarza Obywatelskiego Roku zostanie przyznana przez internautów. Także Blog Roku w jednej z pięciu kategorii zostanie wybrany przez internautów drogą głosowania.

"Wybór Blogera 2006 Roku to wyraz uznania dla rodzącego się w Polsce fenomenu służenia innym poprzez upowszechnianie informacji. Organizowany przez nas konkurs na Dziennikarza Obywatelskiego ma wyłonić osoby, które - nie pobierając z tego tytułu wynagrodzenia - przestrzegają kanonów profesjonalnego dziennikarstwa i w roku 2006 swymi publikacjami w internecie, służą społeczeństwu." - piszą organizatorzy konkursu.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są od 2 do 14 stycznia na stronachhttp://www.wiadomosci24.pl . Ogłoszenie wyników nastąpi 2 lutego 2007 r.

Organizatorzy nie wspominają jakie nagrody czekają na zwyciezców. W konkursie Blog Roku 2006 organizowanym przez portal Onet.pl (mogą wziąć w nim udział jedynie autorzy piszący w serwisie blogowym Onetu) do wygrania są między innymi wycieczka do Chin oraz kamera cyfrowa.

Serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomosci24.pl należy do wydawnictwa Polskapresse. Wystartował w czerwcu 2006 roku. Według danych Megapanel PBI/Gemius za październik 2006 miał 290 tys. użytkowników (real users).