Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy przegląd prasy

Będą cięcia w łączących się bankach Pekao i BPH... Polskie firmy sprzedały za granicą towary za 22 mld euro... Wystawa Światowa w Japonii pełna robotów...

GAZETA WYBORCZA

2,5 tys. pracowników Pekao i BPH straci pracęSzefowie UniCredito potwierdzili, że po gigantycznej fuzji z HVB pracę straci ponad 9 tys. pracowników. Włosi obiecują, że zwolnienia w Polsce będą znacznie mniejsze, niż szacują analitycy, ale i tak z utratą miejsca pracy musi się liczyć przynajmniej 2,5 tys. pracowników Pekao i BPH.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2764860.html

GAZETA PRAWNA

Rekordowy eksportW pierwszych czterech miesiącach tego roku polskie firmy sprzedały za granicą towary za 22 mld euro, czyli o 20,4 proc. więcej niż przed rokiem. Natomiast import wzrósł o 6,9 proc. i wyniósł 24,1 mld euro - podał GUS. A więc eksport nadal ciągnie polską gospodarkę przy słabym popycie krajowym. Natomiast słaba dynamika importu wskazuje, że nadal nie ma ożywienia w inwestycjach. W tym czasie deficyt w handlu był o 2,2 mld euro mniejszy niż przed rokiem

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/6.html?numer=1479&dok=1479.6.3.2.1.3.0.1.htm

A miało być tak dobrzeZ jednej strony, korzystny dla przedsiębiorców sposób wpisu do ewidencji prowadzonej w gminach i możliwość uzyskania wiążącej interpretacji podatkowej, a z drugiej, niezałatwienie do końca sprawy prowadzenia jednocześnie kilku kontroli w tej samej firmie - to bilans uchwalonej przed rokiem ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Co ciekawe, adwokaci, radcowie prawni i notariusze domagają się wprowadzenia dla siebie wyjątku od ogólnej zasady rejestracji przedsiębiorców.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/6.html?numer=1479&dok=1479.6.388.2.3.1.0.1.htm

RZECZPOSPOLITA

Roboty do każdej robotyAutomaty rysujące portrety, grające w baseball, opiekujące się dziećmi i ratujące ludzkie życie prezentowane są na Wystawie Światowej w Japonii. Wystawa robotów zorganizowana w ramach World Expo w mieście Aichi pokazuje, że w dziedzinie robotyki Japonia jest światowym liderem. W Aichi zaprezentowano roboty nowej generacji - takie, których zadaniem jest pomóc ludziom w codziennym życiu.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050614/nauka/nauka_a_1.html