Wtorkowy przegląd prasy

Nadal nie jest pewne ile będzie kosztował, ani kto wykona Rejestr Usług Medycznych. Inwestycje polskich firm w innowacje, badania i rozwój są od lat alarmująco małe. W momencie przystąpienia Polski do UE zniknie pojęcie eksportu i importu towarów wewnątrz wspólnoty.

GAZETA WYBORCZA

Będzie RUM, ale za ile?

Nadal nie jest jednak pewne ile będzie kosztował, ani kto go wykona. Mimo tych niewiadomych urzędnicy Ministerstwa Zdrowia planują uruchomienie pierwszych elementów RUM najpóźniej w styczniu 2005 r. (s. 25)

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2017996.html

Możemy pozostać na uboczu

Inwestycje polskich firm w innowacje, badania i rozwój są od lat alarmująco małe. Jeśli nie chcemy w Polsce anachronicznej gospodarki, nakłady te powinny w najbliższych latach wielokrotnie wzrosnąć. Czy rząd zdoła stworzyć do tego warunki? (s. 30)

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2018995.html

Ostatnia mila bezprzewodowo

Na rynku pojawiła się nowa technologia bezprzewodowa WiMAX łącząca zalety odległych zdawałoby się rozwiązań jak 3G i Wi-Fi. Wyprzedza je też pod względem technologicznym o kilka kroków. (s. 33)

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2017911.html

PULS BIZNESU

Będziemy na minusie

Polska straci na wejściu do Unii — to wniosek z raportu Banku Światowego. A i konstrukcja naszego budżetu pozostawia wiele do życzenia. Ekonomiści Banku Światowego twierdzą, że Polska i inne kraje wstępujące do Unii Europejskiej nie zyskają na akcesji.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=287994 (dostęp płatny)

GAZETA PRAWNA

Eksport i import tylko poza Unię

W momencie przystąpienia Polski do UE zniknie pojęcie eksportu i importu towarów w stosunku do przemieszczania wewnątrzwspólnotowego. Eksport i import towarów będzie odnosił się tylko do transakcji z państwami spoza Unii Europejskiej. (s. 6)

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/27.html?numer=1181&dok=1181.27.439.2.6.1.0.3.htm (dostęp płatny)