Wtorkowy przegląd prasy

Do końca grudnia operator telewizji kablowej Aster zakończy techniczne testy nadawania sygnału cyfrowego. Softbank szykuje publiczną emisję akcji za 70 - 100 mln zł. Tel-Energo będzie zyskowne w przyszłym roku.

GAZETA WYBORCZA

Cyfrowy Aster

Do końca grudnia operator telewizji kablowej Aster zakończy techniczne testy nadawania sygnału cyfrowego. Usługa pojawi się w sieci już na początku przyszłego roku. (s. G7)

Klika petent do urzędu

Jak polska administracja przygotowuje się do wdrażania elektronicznych usług. Okienko przeglądarki zamiast okienka w urzędzie? Na całym świecie przekonano się, że w ten sposób oszczędza petenci oszczędzają czas i nerwy, a władze – pieniądze. Mniej jest też okazji do korupcji. W Polsce na wygodne elektroniczne wizyty w urzędach przyjdzie jeszcze poczekać. (s. G8)

PULS BIZNESU

Podniesienie kapitału Softbanku

Softbank szykuje publiczną emisję akcji za 70 – 100 mln zł. Pieniądze pójdą na finansowanie dużych projektów, głównie CEPiK. (s. 4)

Z Prokomu na wiceprezesa PZU

Mirosław Szturmowicz, były członek zarządu Prokomu, ma wejść do władz PZU. Będzie odpowiadał za informatyzację. (s. 6)

PARKIET

Tel-Energo za dużo płaciło PSE

Sprzedaż 1,5% akcji Polkomtela i inwestycje za 100 mln zł, dodatnie wyniki finansowe zarówno spółki, jak i grupy kapitałowej, połączenie firmy z Telbankiem i prezentacja nowego podmiotu potencjalnym inwestorom, być może giełdowym – to plany na przyszły rok zarządu Tel-Energo, kierowanego przez Tomasza Kibila. (s. 1)