Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy przegląd prasy

Do końca grudnia operator telewizji kablowej Aster zakończy techniczne testy nadawania sygnału cyfrowego. Softbank szykuje publiczną emisję akcji za 70 - 100 mln zł. Tel-Energo będzie zyskowne w przyszłym roku.

GAZETA WYBORCZA

Cyfrowy AsterDo końca grudnia operator telewizji kablowej Aster zakończy techniczne testy nadawania sygnału cyfrowego. Usługa pojawi się w sieci już na początku przyszłego roku. (s. G7)

Klika petent do urzęduJak polska administracja przygotowuje się do wdrażania elektronicznych usług. Okienko przeglądarki zamiast okienka w urzędzie? Na całym świecie przekonano się, że w ten sposób oszczędza petenci oszczędzają czas i nerwy, a władze – pieniądze. Mniej jest też okazji do korupcji. W Polsce na wygodne elektroniczne wizyty w urzędach przyjdzie jeszcze poczekać. (s. G8)

PULS BIZNESU

Podniesienie kapitału SoftbankuSoftbank szykuje publiczną emisję akcji za 70 – 100 mln zł. Pieniądze pójdą na finansowanie dużych projektów, głównie CEPiK. (s. 4)

Z Prokomu na wiceprezesa PZUMirosław Szturmowicz, były członek zarządu Prokomu, ma wejść do władz PZU. Będzie odpowiadał za informatyzację. (s. 6)

PARKIET

Tel-Energo za dużo płaciło PSESprzedaż 1,5% akcji Polkomtela i inwestycje za 100 mln zł, dodatnie wyniki finansowe zarówno spółki, jak i grupy kapitałowej, połączenie firmy z Telbankiem i prezentacja nowego podmiotu potencjalnym inwestorom, być może giełdowym – to plany na przyszły rok zarządu Tel-Energo, kierowanego przez Tomasza Kibila. (s. 1)