Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy przegląd prasy

Netia i Energis Polska znalazły się na krótkiej liście chętnych do kupienia Tel-Energo. Zbigniew Jakubas wraz z Mulico i Mulico-Press kontroluje już 1,03 mln akcji Optimusa. Pakiet ten stanowi 11,04%. Vivendi w dalszym ciągu jest zainteresowane sprzedażą Deutsche Telekom udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej - poinformował rzecznik koncernu.

Parkiet

Zbigniew Jakubas ma więcej OptimusaZbigniew Jakubas wraz z Mulico i Mulico-Press kontroluje już 1,03 mln akcji Optimusa. Pakiet ten stanowi 11,04%. BRE Bank poinformował o sprzedaży (od początku września) 1,75 mln akcji nowosądeckiej spółki i zmniejszeniu zaangażowania do 10% kapitału. Bank podał, że papiery zostały przejęte przez podmioty spoza grupy kapitałowej BRE Banku oraz, że jego oferta spotkała się "z dużym popytem". (s. 3)

Wielu zainteresowanych sprzedażą EryVivendi w dalszym ciągu jest zainteresowane sprzedażą Deutsche Telekom udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej - poinformował rzecznik koncernu. Z kolei w piątek chęć udziału w transakcji podtrzymał Adwent International. (s. 3)

Puls Biznesu

Eksperci: Optimus jest czystyZnawcy prawa podatkowego twierdzą, że Roman Kluska nie łamał prawa i nie obchodził przepisów podatkowych w celu uzyskania zwrotu podatku VAT. Niestety, zdaniem prokuratury te opinie nie mają znaczenia. (s. 8)

Tylko Netia i Energis rywalizują o Tel-EnergoNetia i Energis Polska znalazły się na krótkiej liście chętnych do kupienia Tel-Energo. Listę może uzupełnić jeszcze jedno konsorcjum inwestorów finansowych. Wiążące oferty wpłyną jednak dopiero w październiku - oferenci mają teraz dwa tygodnie na badanie finansowe Tel-Energo. (s. 8)

Gazeta Wyborcza

Ależ to nieuczciwa konkurencja!Trzy azjatyckie potęgi gospodarcze - Japonia, Chiny i Korea Południowa - zapowiedziały stworzenie systemu operacyjnego konkurencyjnego dla Windows. Ma on być oparty na oprogramowaniu typu open source. "To nieuczciwa konkurencja" - uważają przedstawiciele Microsoftu. (Gospodarka, s. 7)