Wtorkowy przegląd prasy

Polski e-biznes ma się lepiej. Polskie Sieci Elektroenergetyczne do maja 2004 r. chcą sprzedać posiadane akcje Tel-Energo i Polkomtela. Zarząd katowickiej spółki 2Si złożył wniosek o upadłość.

GAZETA WYBORCZA

W Polsce też zarabiają na sieci

Firmy badawcze szacują, że z internetu korzysta u nas 5-6 mln osób. Z tego mniej więcej połowa często – codziennie lub kilka razy w tygodniu. Rynek internetowy w Polsce rośnie. Nie jest to tempo oszałamiające, ale widać, że wiele firm potrafiło znaleźć na nim swoje miejsce i już zaczęło lub niebawem zacznie na polskim internecie zarabiać. (s. 10)

PULS BIZNESU

2Si składa wniosek o upadłość

Znana śląska firma 2Si jest na skraju bankructwa. Zarząd spółki, której roczne obroty sięgają 180 mln zł zgłosił w sądzie wniosek o upadłość. Według informacji „PB” firma złożyła taki wniosek na początku maja, ale sąd zażądał uzupełnienia dokumentów. Prezes spółki Jerzy Szymura w ubiegłym roku szacował jej wartość na 200 mln zł. 2Si planowała w 2002 r. emisję akcji i debiut na GPW. (s. 3).

PSE sprzeda akcje Tel-Energo i Polkomtela

Polskie Sieci Elektroenergetyczne do maja 2004 r. powinny pozbyć się aktywów nie związanych z podstawową działalnością firmy – deklaruje Stanisław Dobrzański, prezes PSE. Wkrótce może więc dojść do zapowiadanej od dawna sprzedaży posiadanych przez PSE akcji Tel-Energo. Prawdopodobnie spółka pozbędzie się 2/3 akcji Tel-Energo. Zapewne do maja PSE będzie chciała się wycofać z Polkomtela, w którym ma 16% akcji. Planowane transakcje mogą przynieść PSE nawet 2,5 mld zł. (s. 6)