Wtorkowy przegląd prasy

Netia zakończyła emisję obligacji z warrantami. W najbliższym czasie ubiegłoroczni akcjonariusze spółki otrzymają prawo do zakupu nowych akcji po 2,53 zł. Na zamknięcie piątkowej sesji reprezentujący spółki technologiczne indeks Nasdaq Composite po raz pierwszy od czerwca 2002 r. przekroczył 1500 punktów. BRE Bank powinien w tym roku zarobić ponad 100 mln zł – twierdzą analitycy.

Parkiet

Obligacje przydzielone

Netia zakończyła emisję obligacji z warrantami. W najbliższym czasie ubiegłoroczni akcjonariusze spółki otrzymają prawo do zakupu nowych akcji po 2,53 zł. Za jedną starą akcję otrzymają prawo do kupna jednej nowej w ciągu dwóch lat i następnej w ciągu trzech. (s. 3)

Nasdaq Composite najwyżej od 10 miesięcy

Na zamknięcie piątkowej sesji reprezentujący spółki technologiczne indeks Nasdaq Composite po raz pierwszy od czerwca 2002 r. przekroczył 1500 punktów. Droga do dalszych wzrostów stoi otworem. (s. 7)

Puls Biznesu

Szeptel: sąd otworzy układ

Sąd gospodarczy w Łomży otworzy postępowanie układowe w Szeptelu. Termin sprawdzenia wierzytelności wyznaczono na 25 czerwca. Zadłużenie spółki sięga 40 mln zł. (s. 4)

BRE Bank w końcu na plusie

BRE Bank powinien w tym roku zarobić ponad 100 mln zł – twierdzą analitycy. W pierwszym kwartale grupa zarobiła 33,4 mln zł. Nadal jej bolączką są jednak bardzo wysokie koszty. (s. 7)

Gazeta Wyborcza

Z wirtualnej w kosmiczną

Co łączy Jeffa Bezosa, Elona Muska i Johna Carmacka? Po pierwsze, zarobili krocie w branży komputerowej (jako, kolejno, twórca Amazon.com, szef PayPala oraz autor Quake'a). Po drugie - zaangażowanie w... projektu kosmiczne. Komputerowi krezusi są rozczarowani zastojem w badanich kosmosu - dlatego zaczeli w nie inwestować. Oczywiście, chcą również przy okazji na tym zarobić. (Gospodarka, s. 9).