Wtorkowy przegląd prasy

Polski Prokom stara się o przejęcie PTV, jednej z czołowych czeskich firm informatycznych. Telekomunikacja Polska zanotowała w I kwartale br. przychody skonsolidowane wyższe w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego o 2,5%. Przejmowanie innych firm z branży telekomunikacyjnej ma być jednym z filarów nowej strategii Netii.

Gazeta Wyborcza

Empetrójki nie będą tanie

Amerykański sąd orzekł, że producenci programów, dzięki którym internauci wymieniają się nielegalnymi kopiami piosenek i filmów, nie odpowiadają za łamanie prawa autorskiego przez ich użytkowników. Wytwórnie muzyczne i filmowe chcą więc energiczniej ścigać samych internautów. ("Gospodarka", s. 6)

Prokom do Czech?

Polski Prokom stara się o przejęcie PTV, jednej z czołowych czeskich firm informatycznych – podała agencja Reuters, powołując się na anonimowe źródła w Czechach. Według nich Prokom złożył ofertę kupna 96,52% akcji w PTV. ("Gospodarka, s. 6)

Parkiet

Przychody rosną dzięki Centertelowi

Największy krajowy operator telekomunikacyjny – Telekomunikacja Polska – zanotował w I kwartale br. przychody skonsolidowane wyższe w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego o 2,5%. (s. 3)

e-Card popsuł wyniki ComputerLandu

Rezerwa na spółkę e-Card w wysokości 4,8 mln zł spowodowała, że skonsolidowany zysk netto ComputerLandu za 2002 r. wyniósł 9,1 mln zł, wobec 13,5 mln zł wykazanych w raporcie kwartalnym. (s. 3)

Netia będzie centrum konsolidacji

Przejmowanie innych firm z branży telekomunikacyjnej ma być jednym z filarów nowej strategii Netii. Spółka nadal chce się skupiać przede wszystkim na klientach biznesowych. (s. 3)

Puls Biznesu

Są chętni na eService

W trzecim roku działalności eService, trzecia na polskim rynku spółka rozliczająca transakcje kartami, wciąż przynosi straty właścicielowi. Bank zbadał już jej kondycję i niewykluczone, że wystawi spółkę na sprzedaż. (s. 7)