Wtorkowy przegląd prasy

Do czwartku Polsat prowadzić ma negocjacje z Vivendi Universal w sprawie zakupu 51% akcji spółki Elektrim Telekomunikacja. PZU do 14 lutego będzie przyjmować oferty na informatyzację grupy. Na razie zgłosiło się pięć konsorcjów.

PULS BIZNESU

Większe zainteresowanie Elektrimem

BRE Bank sprzedał akcje Elektrimu Polsatowi. Po tej informacji kurs akcji Elektrimu poszedł w górę. Do czwartku Polsat prowadzić ma negocjacje z Vivendi Universal w sprawie zakupu 51% akcji spółki Elektrim Telekomunikacja. Przejęcie Elektrimu zapewni Polsatowi pełną kontrolę nad ET, czyli większościowym pakietem w Polskiej Telefonii Cyfrowej. (s. 5)

Pięciu do PZU

PZU do 14 lutego będzie przyjmować oferty na informatyzację grupy. Na razie zgłosiło się pięć konsorcjów. Za faworytów uważa się Prokom i Computer Sciences Corporation oraz IBM z TIA. Jeszcze w marcu PZU ma ogłosić właściwy przetarg. Jego wartość będzie wyższa, niż unieważnionego ubiegłorocznego przetargu. Szacuje się, że sięgać może nawet 1 mld zł. (s. 4)

GAZETA WYBORCZA

Vivendi lepiej

Przychód Vivendi Universal, jednego z największych na świecie koncernów medialnych, w 2002 r. sięgnął 61 mld USD. Dobre wyniki zanotowała cześć filmowa koncernu. Spadły natomiast obroty wytwórni muzycznych i parków rozrywki. Wyniki finansowe poprawiła natomiast kontrolowana przez Vivendi francuska grupa telekomunikacyjna Cegetel. Koncern nie ujawnij jeszcze wyników operacyjnych, które przedstawić ma na początku marca. (s. 20)