Wtorkowy przegląd prasy

Nowosądecki Optimus podpisze kilka umów z izraelskimi producentami systemów bezpieczeństwa. Nadal trwają szacunki strat poniesionych w wyniku sobotniego ataku wirusa na globalną sieć. Twórcy wyszukiwarki NetSprint przez długi czas sprzedali zaledwie jedną licencję, jednak zmiana pomysłu na biznes sprawiła, że interes zaczął się kręcić.

GAZETA WYBORCZA

Będziemy gonić polski InternetTwórcom polskiej wyszukiwarki internetowej NetSprint przez długi czas udało się sprzedać zaledwie jedną licencję. Wystarczyło jednak zmienić nieco pomysł na biznes, by interes zaczął się kręcić. Nie mając chętnych na kupno swojego produktu, twórcy NetSprinta uruchomili w Sieci własny serwis wyszukiwawczy oraz zaproponowali serwisom dzierżawę wyszukiwarki. (s. 17)

Ma dzwonić i ładnie wyglądaćW telefonach komórkowych dla biznesmenów znajdziemy wszystkie najnowsze technologie. Jednak dla wielu biznesmenów bardziej od wymyślnych funkcji liczy się elegancki i modny wygląd. Reszta zadań i tak należy do asystentki. (s. 18)

RZECZPOSPOLITA

Szkodliwy atakW napięciu, czy nie powtórzy się sobotni atak wirusa, który sparaliżował globalną sieć, administratorzy systemów usuwali w weekend i w poniedziałek powstałe szkody. Niektóre z brytyjskich firm jeszcze w poniedziałek odczuwały efekty sobotniego ataku. Nadal trwają szacunki strat poniesionych w wyniku ataku. (s. B3)

PULS BIZNESU

Optimus jedzie do IzraelaNowosądecki Optimus podpisze wkrótce kilka umów z izraelskimi producentami systemów bezpieczeństwa, które będzie wytwarzać w Polsce. Spółka kończy restrukturyzację i w jeszcze w tym roku zapowiada zyski operacyjne. (s. 9)