Wtorkowy przegląd prasy

Przynajmniej 1,16 mln faktur wystawionych przez Telekomunikację Polską mieszkańcom Warszawy i okolic zawiera błędy. Najpopularniejszy komunikator w polskim Internecie ma już 1,5 mln użytkowników i przynosi zyski. Koszty przygotowań do restrukturyzacji Netii, pogorszą jej wynik finansowy.

GAZETA WYBORCZA

My tu Gadu-Gadu, a kasa leci

Najpopularniejszy komunikator w polskim Internecie dorobił się 1,5 mln użytkowników, a firma sms-express.com przynosi zyski. W ostatnim czasie miesięczne przychody firmy sięgają około 80 – 100 tys. zł. (s. 20)

Biurowe pogaduchy

Coraz trudniej wyobrazić sobie firmę, której pracownicy nie korzystają z poczty elektronicznej. Tymczasem dziennikarze "Gazety Wyborczej" zadają pytanie, czy z czasem miejsce e-maila w firmach mają szansę zająć komunikatory internetowe. (s. 21)

PARKIET

Netia wydała 67 mln złotych na emisję ratunkową

Przygotowania do restrukturyzacji Netii pochłonęły już 67 mln zł. Około 41 mln z tej kwoty spółka rozliczy jako koszty finansowe za 2002 r., co pogorszy jej wynik finansowy. (s. 3)

RZECZPOSPOLITA

Ostrzeżenia nie pomogły

Już w listopadzie 2002 r. pracownicy z departamentu informatyki w TP S.A. alarmowali zwierzchników, że zmiana systemu billingowego w Warszawie może doprowadzić m.in. do utraty danych billingowych i wystawienia błędnych faktur. Już dziś wiadomo, że ostrzeżenia – przynajmniej w części – sprawdziły się; przynajmniej 1,16 mln faktur wystawionych mieszkańcom Warszawy i okolic zawiera błędy. (str. B 3)