Wtorkowy przegląd prasy

O wzroście rynku półprzewodników w 2002 r. zadecyduje bardzo dobra sprzedaż pamięci operacyjnych DRAM i flash. Tech Data Polska przewiduje spadek obrotów w tym roku. Giełdowa Hoga.pl, która ze spółki medialnej przekształciła się w spółkę informatyczną, odczuwa pozytywne efekty zmian, jakich dokonała. Kierunkiem, który będzie m.in. decydować o przyszłości branży teleinformatycznej, jest outsourcing IT.

GAZETA WYBORCZA

Froogle Google'a

Firma Google znana z popularnej wyszukiwarki internetowej wprowadza nowy produkt - specjalną wyszukiwarkę Froogle dla osób poszukujących produktów do nabycia w Sieci. Froogle jest na razie testowana w Internecie w tzw. wersji beta w warunkach wzmożonego handlu online. (s. 25)

DRAM ciągnie rynek

Światowy rynek półprzewodników w 2002 r. wzrośnie o 1,4%. O wzroście rynku zadecyduje bardzo dobra sprzedaż pamięci operacyjnych DRAM i flash. (s. 25)

RZECZPOSPOLITA

Na granicy opłacalności

Tech Data Polska, jeden z dwóch największych dystrybutorów produktów informatycznych w kraju, nie zanotuje wzrostu, a przewiduje raczej spadek obrotów w tym roku. (s. B 4)

Z mediów do informatyki

Giełdowa Hoga.pl, która ze spółki medialnej – z powodu strat, jakie przyniósł jej portal informacyjny – przekształciła się dziewięć miesięcy temu w spółkę informatyczną, odczuwa - jak twierdzi - efekty zmian, jakich dokonała. (s. B 4)

PARKIET

Milion dolarów do zainwestowania

Na sporządzonej dla Polityki liście kierunków, które będą decydować o przyszłości teleinformatyki, znalazł się m.in. outsourcing IT. (s. 10)

Outsourcing a finanse firmy

Outsourcing w znacznej mierze może się przyczynić do poprawy sytuacji finansowej przedsiębiorstw. Wpływa na to racjonalizacja kosztów, co ma odzwierciedlenie w sprawozdaniach i wskaźnikach finansowych. (s. 11)

Bojaźń niczym nieuzasadniona

Przy dobrym przygotowaniu oraz wdrożeniu kontraktu outsourcingowego i wykorzystaniu profesjonalnego centrum hostingu i przetwarzania danych systemy informatyczne są bezpieczniejsze nić w siedzibie klienta. (s. 11)