Wtorkowy przegląd prasy

Kto jest odpowiedzialny za problemy związane z informatyczną obsługą wyborów. Znów ciemne chmury gromadzą się nad Elektrimem. Internetowy handel detaliczny w USA ma się coraz lepiej.

GAZETA WYBORCZA

Cztery miliony Polaków ma Ideę

Operator sieci telefonii komórkowej Idea odnotował w trzecim kwartale tego roku 50 proc. wzrost przychodów. Centertel jest obecnie motorem wzrostu przychodów całej grupy kapitałowej Telekomunikacji Polskiej SA, która posiada 66% akcji Centertela. (s. 24)

RZECZPOSPOLITA

Miało być szybciej, będzie wolniej

Awaria systemu komputerowego to jedna z przyczyn opóźnienia ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów. Firmy, które za obsługę informatyczną wyborów zainkasować mają ponad 24 mln zł, nie zostały wyłonione w drodze przetargu. (s. A6)

Wyniki firm idą w górę

Jak ocenia Boston Consulting Group, w br. przychody internetowego handlu detalicznego wzrosną w USA o 41% i osiągną ponad 72 mld USD. (s. B3)

PRAWO I GOSPODARKA

Hakerzy Reutersa

Szwedzka grupa Intentia złożyła do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie. Zdaniem jej szefów, specjaliści agencji Reuters włamywali się do systemu komputerowego Intentii. Przedstawiciele agencji prasowej zaprzeczają oskarżeniom. (s. 10)

Puls Biznesu

Nad Elektrimem wisi groźba zapłaty 870 mln zł podatku

Jeżeli kontrola skarbowa wykaże, że Elektrim w sposób nieprawidłowy rozliczał się z fiskusem, będzie musiał zapłacić ponad 870 mln zł podatku. Władze holdingu twierdzą, że rozliczenia były przeprowadzane prawidłowo i że nie ma on żadnych zaległości wobec skarbu państwa. (s. 4)

Parkiet

Prokom nie czuje się winny

Jak twierdzą przedstawiciele Prokomu, spółka nie jest odpowiedzialna za kłopoty związane z informatyczną obsługą wyborów. Ich zdaniem zawiniła firma odpowiedzialna za wprowadzanie i transmisję danych z terytorialnych komisji wyborczych. (s. 1)