Wtorkowy Przegląd Prasy

Gadu-Gadu z urzędnikiem. Orange nie sprzeda POP-a bo jest lepszy niż GO. Komórka domowa w TP S.A. Już co piąty Europejczyk mający komórkę chce zrezygnować z telefonu stacjonarnego. Sprzedaż fotograficznych aparatów cyfrowych w Polsce prawie podwoiła się w ubiegłym roku. Testy systemu bezprzewodowego dostępu do Internetu działającego w technologii pre-WiMax rozpoczęła spółka MNI. Cyfrowe eldorado w europejskich kablówkach. Opera na starą komórkę. Megapanel w listopadzie - mniej internautów. Dwie nowości w Google. Linkologia - kolejna adaptacja sprawdzonego pomysłu. Japońska policja aresztowała wczoraj Takafumi Horie, prezesa japońskiego portalu Livedoor.

PULS BIZNESU

Orange Go nie pobił POP-aNowa marka prepaid nie zawojowała rynku, więc skrywany przez Centertela plan sprzedaży marki POP jest już nieaktualny.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=08E6C88C-B1A8-4539-B654-EBCF4CCB4B21 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Wyniki lepsze od oczekiwanych O ponad 2 proc. zdrożały wczoraj akcje holenderskiego koncernu Philips. Kurs jego akcji zbliżył się do 26 euro.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060124/ekonomia/ekonomia_a_9.html

Areszt za manipulację Japońska policja aresztowała wczoraj Takafumi Horie, prezesa japońskiego portalu Livedoor. Powodem są podejrzenia, że spółka i jej szef złamali prawo o obrocie papierami wartościowymi.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060124/ekonomia/ekonomia_a_31.html

Cyfrowe idą jak woda Sprzedaż fotograficznych aparatów cyfrowych w Polsce prawie podwoiła się w ubiegłym roku. W obecnym szacuje się, że przekroczy milion sztuk.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060124/ekonomia/ekonomia_a_28.html

Komórka zamiast domowego Już co piąty Europejczyk mający komórkę chce zrezygnować z telefonu stacjonarnego.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060124/ekonomia/ekonomia_a_29.html

Firmy testują WiMax Testy systemu bezprzewodowego dostępu do Internetu działającego w technologii pre-WiMax rozpoczęła spółka MNI, notowany na giełdzie operator telekomunikacyjny.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060124/ekonomia/ekonomia_a_19.html

GAZETA.PL

Gadu-Gadu z urzędnikiem 959597 - to numer Urzędu Miejskiego w Łęcznej w komunikatorze Gadu-Gadu. Mieszkańcy Łęcznej, niewielkiego miasta koło Lublina, zamiast przychodzić do urzędu, załatwiają sprawy przez internet.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3127131.html

Opera na starą komórkę Tańsze i łatwiejsze surfowanie po sieci dla użytkowników telefonów komórkowych? Norweska spółka Opera Software oficjalnie wprowadza dziś na rynek Operę Mini, przeglądarkę stron WWW, którą będzie działać nawet na starych

.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3126938.html

Cyfrowe eldorado w europejskich kablówkach Przejście sieci kablowych na cyfrowy system nadawania będzie wymagało inwestycji o wartości ponad 100 mld euro - szacuje firma doradcza Booz Allen Hamilton. W Polsce operatorzy dopiero zaczynają eksperymentować z cyfrą.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3126940.html

Komórka domowa w TP SA Telekomunikacja Polska i jej komórkowe ramię - Orange - chcą pozyskać klientów z miejsc, do których nie opłaca się jej ciągnąć tradycyjnych linii telefonicznych. W określonym miejscu będą mogli rozmawiać z komórki po niższych stawkach - jak w telefonii stacjonarnej.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3126937.html

Megapanel w listopadzie - mniej internautów Z kilkutygodniowym opóźnieniem Gemius SA opublikował listopadowe wyniki badania Megapanel. W porównaniu do października zmian w rankingu najpopularniejszych witryn jest niewiele. Strony z czołówki rankingu powiększyły swój zasięg pomimo spadku liczby użytkowników.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3126264.html

Dwie nowości w Google "Nowość! Google może teraz spersonalizować wyniki wyszukiwania w oparciu o historię Twojego wyszukiwania. Dowiedz się więcej" - hasło o takiej treści wita dziś polskich zalogowanych użytkowników wyszukiwarki Google.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3126014.html

Linkologia - kolejna adaptacja sprawdzonego pomysłu Przechowywanie zakładek z ulubionymi adresami w publicznie dostępnym serwisie internetowym to świetny pomysł - zgodzi się z tym każdy, kto na co dzień korzysta z del.icio.us. Czy kopiowanie tego pomysłu ma sens? Autor strony linkologia.pl uważa, że tak

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3125882.html