Wtorkowy Przegląd Prasy

Rada nadzorcza Polkomtela chce ocenić, czy obecny zarząd podoła wprowadzaniu strategii na najbliższe lata. Wprowadzenie nowego sposobu wybierania numerów w połączeniach lokalnych przebiegło niemal bez kłopotów. Handel narządami w internecie - po nerki do Egiptu. Wielka fuzja na Wyspach: sięgają po komórki Bransona. Polskie blogi zbadane Jak skorzystać z ulgi na internet?

PULS BIZNESU

Ambitne cele dla zarządu. Jakiego?

Rada nadzorcza Polkomtela chce ocenić, czy obecny zarząd podoła wprowadzaniu strategii na najbliższe lata. Zrobi to bardzo szybko.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2289&guid=DEC1405B-7641-42E2-B4ED-D61B061338D3

RZECZPOSPOLITA

Mogło być znacznie gorzej

Wprowadzenie nowego sposobu wybierania numerów w połączeniach lokalnych przebiegło niemal bez kłopotów.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051206/ekonomia/ekonomia_a_8.html

GAZETA.PL

Handel narządami w internecie. Po nerki do Egiptu

Potrzebujesz albo chcesz oddać swoją nerkę, zgłoś się do nas - zachęcają właściciele nieznanej fundacji w internecie, powołując się na współpracę ze stowarzyszeniem Życie po Przeszczepie. - To handlarze organami, z którymi nie mamy nic wspólnego - oburza się prezes stowarzyszenia, który już zawiadomił prokuraturę.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3050387.html

Wielka fuzja na Wyspach: sięgają po komórki Bransona

Drugi po BT brytyjski operator telefonii stacjonarnej NTL zaoferował 1,4 mld dol. za Virgin Mobile, piątą tamtejszą sieć komórkową kontrolowaną przez znanego biznesmena Richarda Bransona.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3050711.html

Polskie blogi zbadane

Czy polscy bloggerzy tworzą społeczność? Jak silne są więzy które łączą poszczególne blogi? Co łączy użytkowników różnych serwisów blogowych? Próbą odpowiedzi na te pytania jest opublikowana niedawno praca badawcza młodych naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego Polskie blogi zbadane

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3049180.html

GAZETA PRAWNA

Jak skorzystać z ulgi na internet

W rozliczeniu za 2005 r. po raz pierwszy będziemy mogli skorzystać z ulgi na internet. Wszyscy, którzy ponieśli w 2005 r. wydatki z tytułu używania sieci, będą mogli odliczyć od swojego dochodu nie więcej niż 760 zł. Ważne, by posiadać imienne faktury dokumentujące fakt wydania pieniędzy na ten cel.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/22.html?numer=1601&dok=1601.22.383.2.27.1.0.3.htm (dostęp płatny)

GAZETA BANKOWA

Poza prawem

Jeśli parlament nie wprowadzi szybko nowego prawa w sprawie dowodów osobistych i paszportów z danymi biometrycznymi, coraz więcej granic zamknie się przed Polakami

Na razie biometryczne paszporty są potrzebne obywatelom państw, które podpisały z USA umowy o ruchu bezwizowym. Brak takiego dokumentu oznacza konieczność starania się o wizę amerykańską, którą po zamachach z 2001 r. jest coraz trudniej otrzymać.

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,11035,142,art.html (fragmenty artykułu)