Wtorkowy Przegląd Prasy

Po rocznym poślizgu może ruszyć budowa systemu Tetra - wszystko w rękach posłów. UOKiK: Wygra ten, kto da więcej. PTC skarży URTiP do NSA. Czy PZU preferuje IBM przy dostawach rozwiązań informatycznych? Na świecie wydatki na marketing i reklamę w Internecie zwiększyły się o jedną trzecią, osiągając 12 miliardów dolarów, a w Polsce wzrosły o połowę. Patenty: imperium kontratakuje. Kraje Unii jednoczą się w walce ze spamem. mPay próbuje z Onetem. Eurostat: nadal mało telefonów w Polsce. Samsung: bringing support to the masses.

PULS BIZNESU

Aż 50 firm zarobi na Tetrze

Po rocznym poślizgu może ruszyć budowa systemu, który sprawdził się podczas zamachów w Madrycie. Jacek Piotrowski z Motoroli obiecuje pracę dla 2,5 tys. osób. Decyzja w rękach posłów. Jeśli się zgodzą, projekt który zapewni zamówienia 50 firmom, nareszcie ruszy.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=8178002A-61CF-4081-9BEF-BBA65D0E6352 (dostęp płatny)

Wygra ten, kto da więcej

UOKiK uważa, że formuła URTiP pozwala kupić częstotliwości bez względu na udział w rynku i wpływ na konkurencyjność. A PTC skarży regulatora do NSA.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=14BCFF3E-6A5F-4FBC-B834-FC5EC1073280

PARKIET

Sprzedaż w górę

Ogłoszenie wyników Telekomunikacji Polskiej za IV kwartał 2004 r. (10 lutego) rozpocznie serię publikacji sprawozdań największych firm notowanych na warszawskiej giełdzie. Wysyp potrwa do początku marca.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=367072&idt=&dz=01000

RZECZPOSPOLITA

Niejasności w informatyzacji PZU

Największy polski ubezpieczyciel PZU preferuje, według informacji dziennika, jednego dostawcę rozwiązań informatycznych, koncern IBM. Były szef jego polskiego oddziału pracuje dziś właśnie w PZU.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050208/ekonomia/ekonomia_a_6.html

E-marketing ma się dobrze

Na świecie wydatki na marketing i reklamę w Internecie zwiększyły się o jedną trzecią, osiągając 12 miliardów dolarów. W Polsce wzrosły o połowę. To poziom najwyższy od czasu boomu internetowego przed pięcioma laty.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050208/ekonomia/ekonomia_a_13.html

GAZETA WYBORCZA

Patenty: imperium kontratakuje

Za wcześnie odtrąbiono zwycięstwo w unijnym sporze o patenty. Choć eurodeputowani mieli walczyć o cofnięcie dyrektywy do pierwszego czytania, sprawa utknęła w biurokratycznym labiryncie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2539484.html

Kraje Unii jednoczą się w walce ze spamem

Ponad połowa krajów Unii Europejskiej zapowiedziała połączenie wysiłków w walce ze spamem, czyli niechcianymi e-mailami - podał w poniedziałek unijny portal Euobserver.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2540127.html

mPay próbuje z Onetem

Portal Onet.pl chce zaoferować swoim użytkownikom możliwość płacenia za pomocą komórek. Jego partnerem została spółka mPay.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2539466.html

Eurostat: nadal mało telefonów w Polsce

Polacy mają najmniej telefonów komórkowych w Unii Europejskiej - wynika z danych opublikowanych w poniedziałek przez Eurostat. Za to liczba komórek rośnie u nas stosunkowo najszybciej w UE - aż o 25 proc. w ciągu roku.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2539083.html

WARSAW BUSINESS JOURNAL

Bringing support to the masses

The project, dubbed Care, addresses businesspeople from the entire country. Those registering and willing to buy Samsung products will enjoy free hardware insurance against theft from Generali and software support from Symantec. They will also benefit from installation and additional training free of charge.

http://www.wbj.com.pl/?command=article&id=25574&type=wbj

IBM sells, but it's nothing personal

IBM Polska is posting good results as the company moves to quit the PC manufacturing market. posted revenues last year up to 20 percent higher than the previous year, bringing total income up to zł.1.2 billion.

http://www.wbj.com.pl/?command=article&id=25579&type=wbj