Wtorkowy Przegląd Prasy

Netia, przedstawiła informacje związane z planowaną przez nią przyspieszoną spłatą 11,87 mln zł zobowiązań poukładowych. Prokom zostanie inwestorem strategicznym w warszawskim Compie. Ponad sto milionów SMS-ów w Wigilię. Co trzeci internauta planuje w ciągu najbliższych 6 miesięcy otworzyć drogą wirtualną konto bankowe. Niektóre polskie banki chcą przenieść za granicę przetwarzanie bazy danych o swoich klientach. Internetowi nadawcy grają to, co lubią, nie zarabiają, nikt ich nie kontroluje. Logistyka potrzebuje informatyki.

PULS BIZNESU

Netia wcześniej zakończy układ

Zgodnie z zapowiedziami Netia, notowany na GPW operator telekomunikacyjny, przedstawiła szczegółowe informacje związane z planowaną przez nią przyspieszoną spłatą 11,87 mln zł zobowiązań poukładowych. Dzisiaj spółka opublikuje prospekt emisyjny akcji, które będą mogli objąć jej wierzyciele.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=324060 (dostęp płatny)

PARKIET

Prokom inwestuje z rozmachem

Prokom zostanie inwestorem strategicznym w warszawskim Compie. To kolejne duże przedsiębiorstwo, po Compie Rzeszów, Telmaksie, ABG czy czeskim PVT, które w tym roku zdecydowało się przyłączyć do jednej z największych grup informatycznych w Polsce.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=361265&idt=null

RZECZPOSPOLITA

Ponad sto mln SMS-ów w Wigilię

Z danych zebranych przez "Rz" wynika, że w Wigilię w polskich sieciach komórkowych wysłano ponad sto mln SMS-ów. Sieci spodziewają się, że w sylwestra łączna liczba wysłanych wiadomości będzie mniejsza, ale większość zostanie wysłana między godziną 23.00 31 grudnia a 1.00 1 stycznia.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041228/ekonomia/ekonomia_a_22.html

Internauci o usługach finansowych

Co trzeci internauta planuje w ciągu najbliższych 6 miesięcy otworzyć drogą wirtualną konto bankowe.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041228/ekonomia/ekonomia_a_26.html

Cybersieć kontra radioodbiornik

Aby założyć radio internetowe, wystarczy chwila. Tworzą je amatorzy - głównie licealiści i studenci, bo na ich ulubioną muzykę nie ma miejsca w tradycyjnych rozgłośniach.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041228/kultura/kultura_a_1.html

GAZETA PRAWNA

Vodafone rentowny dzięki MSR

Przejście na Międzynarodowe Standardy Rachunkowości (MSR) będzie prawdziwą rewolucją dla ponad 7 tys. firm w Unii Europejskiej. Część z nich, jak największy na świecie operator telefonii komórkowej Vodafone, z dnia na dzień stanie się spółkami rentownymi, inne, jak GlaxoSmithKline, nieco na tym stracą.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1362&dok=1362.28.420.2.12.3.0.3.htm (dostęp płatny)

Duże zlecenia potrzebują informatyki

Wzrost znaczenia logistyki w polskich przedsiębiorstwach jest wymuszany przez rynek, który domaga się coraz sprawniejszego dostarczania wyrobów. Kluczem do poprawy tej sytuacji mogą być systemy informatyczne. Niestety, ciągle mało firm logistycznych zdaje sobie sprawę z tego, że bez sprawnie działającego systemu informatycznego nie da się zrealizować dużego zlecenia logistycznego.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1362&dok=1362.28.164.2.18.1.0.3.htm (dostęp płatny)

GAZETA WYBORCZA

Polskie banki chcą przetwarzać dane klientów za granicą

Niektóre polskie banki chcą przenieść za granicę przetwarzanie bazy danych o swoich klientach - dowiaduje się "Gazeta". Bankowcy zapewniają, że poufne informacje będą przez cały czas bezpieczne. Informatycy obawiają się kłopotów.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2466581.html