Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Netia, przedstawiła informacje związane z planowaną przez nią przyspieszoną spłatą 11,87 mln zł zobowiązań poukładowych. Prokom zostanie inwestorem strategicznym w warszawskim Compie. Ponad sto milionów SMS-ów w Wigilię. Co trzeci internauta planuje w ciągu najbliższych 6 miesięcy otworzyć drogą wirtualną konto bankowe. Niektóre polskie banki chcą przenieść za granicę przetwarzanie bazy danych o swoich klientach. Internetowi nadawcy grają to, co lubią, nie zarabiają, nikt ich nie kontroluje. Logistyka potrzebuje informatyki.

PULS BIZNESU

Netia wcześniej zakończy układZgodnie z zapowiedziami Netia, notowany na GPW operator telekomunikacyjny, przedstawiła szczegółowe informacje związane z planowaną przez nią przyspieszoną spłatą 11,87 mln zł zobowiązań poukładowych. Dzisiaj spółka opublikuje prospekt emisyjny akcji, które będą mogli objąć jej wierzyciele.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=324060 (dostęp płatny)

PARKIET

Prokom inwestuje z rozmachemProkom zostanie inwestorem strategicznym w warszawskim Compie. To kolejne duże przedsiębiorstwo, po Compie Rzeszów, Telmaksie, ABG czy czeskim PVT, które w tym roku zdecydowało się przyłączyć do jednej z największych grup informatycznych w Polsce.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=361265&idt=null

RZECZPOSPOLITA

Ponad sto mln SMS-ów w WigilięZ danych zebranych przez "Rz" wynika, że w Wigilię w polskich sieciach komórkowych wysłano ponad sto mln SMS-ów. Sieci spodziewają się, że w sylwestra łączna liczba wysłanych wiadomości będzie mniejsza, ale większość zostanie wysłana między godziną 23.00 31 grudnia a 1.00 1 stycznia.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041228/ekonomia/ekonomia_a_22.html

Internauci o usługach finansowychCo trzeci internauta planuje w ciągu najbliższych 6 miesięcy otworzyć drogą wirtualną konto bankowe.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041228/ekonomia/ekonomia_a_26.html

Cybersieć kontra radioodbiornikAby założyć radio internetowe, wystarczy chwila. Tworzą je amatorzy - głównie licealiści i studenci, bo na ich ulubioną muzykę nie ma miejsca w tradycyjnych rozgłośniach.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041228/kultura/kultura_a_1.html

GAZETA PRAWNA

Vodafone rentowny dzięki MSRPrzejście na Międzynarodowe Standardy Rachunkowości (MSR) będzie prawdziwą rewolucją dla ponad 7 tys. firm w Unii Europejskiej. Część z nich, jak największy na świecie operator telefonii komórkowej Vodafone, z dnia na dzień stanie się spółkami rentownymi, inne, jak GlaxoSmithKline, nieco na tym stracą.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1362&dok=1362.28.420.2.12.3.0.3.htm (dostęp płatny)

Duże zlecenia potrzebują informatykiWzrost znaczenia logistyki w polskich przedsiębiorstwach jest wymuszany przez rynek, który domaga się coraz sprawniejszego dostarczania wyrobów. Kluczem do poprawy tej sytuacji mogą być systemy informatyczne. Niestety, ciągle mało firm logistycznych zdaje sobie sprawę z tego, że bez sprawnie działającego systemu informatycznego nie da się zrealizować dużego zlecenia logistycznego.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1362&dok=1362.28.164.2.18.1.0.3.htm (dostęp płatny)

GAZETA WYBORCZA

Polskie banki chcą przetwarzać dane klientów za granicą Niektóre polskie banki chcą przenieść za granicę przetwarzanie bazy danych o swoich klientach - dowiaduje się "Gazeta". Bankowcy zapewniają, że poufne informacje będą przez cały czas bezpieczne. Informatycy obawiają się kłopotów.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2466581.html