Wtorkowy Przegląd Prasy

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wybrała w przetargu sprzęt Della dostarczany przez Intertrading System Technology Mazowsze. Onet pomoże TP w sprzedaży Neostrady? Szef Niemieckiego Instytutu Studiów Gospodarczych (DIW) nazwał bzdurą wprowadzenia przez Niemcy dwuletniego okresu przejściowego w zakresie swobodnego przepływu osób.

PULS BIZNESU

Agencja wybrała komputery Della

Sprzęt firmy Dell zwyciężył w przetargu ogłoszonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. ARiMR wybrała jako dostawcę 4 tys. komputerów firmę Intertrading System Technology Mazowsze z ceną brutto 15,85 mln zł. Druga w kolejności oferta ze sprzętem Optimusa była o 3 mln zł droższa. (s. 1,http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2284&id=283450 )

Onet sprzedawcą usługi Neostrady?

Telekomunikacja Polska szuka nowych kanałów sprzedaży usług. Firma kładzie przy tym nacisk na rozprowadzanie Neostrady. Według pogłosek partnerem TP miałby zostać Onet. Przedstawiciele TP nie wypowiadają się na ten temat. (s. 10

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=283437 dost. zamknięty)

GAZETA PRAWNA

Inflacja tylko 1,6%

W lutym inflacja liczona w ujęciu rocznym utrzymywała się na poziomie ze stycznia i wyniosła 1,6% - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Inflacja była więc niższa od oczekiwań analityków. Niski poziom inflacji może zwiększyć oczekiwania rynku na cięcie stóp procentowych. (s. 1)

Ograniczenia dla Polaków w Niemczech

Niemiecki Instytut Studiów Gospodarczych (DIW) nie obawia się destabilizacji niemieckiego rynku pracy w wyniku niekontrolowanego napływu pracowników z Polski i innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Szef DIW nazwał bzdurą wprowadzenia przez Niemcy dwuletniego okresu przejściowego w zakresie swobodnego przepływu osób. Według DIW nawet w przypadku całkowitego zniesienia zakazu podejmowania pracy w 2004 do Niemiec przybyłoby z 10 krajów wstępujących oraz Bułgarii i Rumunii najwyżej 180 tys. osób. (s. 9

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1162&dok=1162.28.3.2.9.4.0.1.htm )

GAZETA WYBORCZA

Spór wirtualny

„Opowiemy się podczas wtorkowego walnego zgromadzenia akcjonariuszy przeciw takiemu podwyższeniu kapitału WP, które nie gwarantuje rozwoju tej firmy” – poinformował Piotr Michalski, rzecznik TP Internet. Wczoraj TP Internet złożył mniejszościowym akcjonariuszom WP propozycję nieodpłatnego umorzenia akcji będących w posiadaniu TPI i umorzenia sięgającego ok. 30 mln zł zadłużenia WP względem TPI. (s. 21)