Wtorkowy Przegląd Prasy

Wniosek o upadłość Wirtualnej Polski - dziś WZA ostatniej szansy. Zintegrowany System Informatyczny stworzy w PZU konsorcjum CSC Polska/Prokom Software. Oferty na dostarczenie komputerów Dell najatrakcyjniejsze w przetargu ARiMR. Techmex po raz drugi będzie chciał wejść na giełdę.

PULS BIZNESU

Więcej praw dla klientów GSM

Projekt prawa telekomunikacyjnego, które ma wejść w życie 1 maja rozszerza uprawnienia użytkowników komórek. Na ich wniosek operator będzie musiał zablokować skradziony aparat, klienci mają też prawo do zachowania (odpłatnie) swojego numeru po przeniesieniu do sieci innego operatora. (s. 7)

Jest wniosek o upadłość

Konflikt akcjonariuszy Wirtualnej Polski - TP Internet i udziałowców mniejszościowych pod wodzą Macieja Grabskiego doprowadził zarząd najstarszego portalu do złożenia w sądzie wniosku o upadłość. Dzisiaj odbędzie się walne portalu, na którym po raz kolejny będzie głosowane podwyższenie kapitału. Na konflikcie cierpi spółka, która już niemal wychodziła na prostą i przestała przynosić straty. (s. 8)

Oferty wpłynęły. Najlepszy Dell

6 ofert wpłynęło na przetarg dotyczący zakupu przez Agencję Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa 4 tys. komputerów do systemu IACS. Różnice w cenach sięgają 5 mln zł. Oferty firm Intertrading i Biatel z komputerami Dell przebiły kolejne na liście (z komputerami Optimusa) o ponad 2 mln zł i opiewają odpowiednio na 15,85 mln zł i 16,12 mln zł. (s. 9)

Techmex zamierza zdobyć 100 mln zł

Spółka po raz drugi zamierza wejść na giełdę. Techmex chce pozyskać z oferty publicznej około 100 mln zł. (s. 9)

GAZETA WYBORCZA

Prokom znów w PZU

PZU podpisał wczoraj umowę ramową z konsorcjum CSC Polska/Prokom Software na budowę zintegrowanego systemu informatycznego (ZIS). Wartości kontraktu nie podano, szacowany łączny koszt to ok. 1 mld zł. (s. 18)

Na procesorach

Poczta Polska wydała od końca 2001 roku ponad 100 mln zł na komputery i wyposażenie terminalu w Poznaniu. "W przeszłości zainwestowaliśmy dużo w stworzenie sieci WAN i aby teraz ją wykorzystać musimy zainwestować w sprzęt" - wyjaśnia dyrektor generalny PP Tomasz Bartkowiak. (s. 19)