Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Nie wszystkie gminy uruchomiły serwisy internetowe. Piotr Smólski wejdzie w intratny sektor energetyczny...jeśli Ster-Projekt przejmie Telmax. Kolejna próba sił w Wirtualnej Polsce. Jaki był polski rynek IT w 2003 r. ?

GAZETA PRAWNA

BIP: powiaty pomogą gminomJeszcze 440 gmin nie wykonuje obowiązku nałożonego na nie w lipcu 2003 r przez ustawę o dostępie do informacji publicznej. Związek Powiatów Polskich podjął się zorganizowania ogólnopolskiej sieci e-mailowej łączącej wszystkie polskie gminy oraz gminy z powiatami i województwami. (s. 6)

PULS BIZNESU

Ster-Projekt o krok od TelmaksuAkcjonariuszom i zarządowi bydgoskiej spółki podoba się oferta S-P. Przed świętami oferty na zakup nowej emisji akcji Telmaksu złożył także ComputerLand. Telmax jest wyceniany na ponad 26 mln zł. Wartość nowej emisji to przy wycenie giełdowej ponad 12 mln zł. (s. 6)

Pusta kasa portaluNa dzisiejszym walnym wyjaśni się, czy Wirtualna Polska dostanie pieniądze od akcjonariuszy. Mniejszościowi udziałowcy poddadzą pod głosowanie projekt podniesienia kapitału od 10 do 48 mln zł. Jeśli TP Internet, wkrótce właściciel 80 proc. akcji portalu nie wyrazi zgody, WP znajdzie się na krawędzi bankructwa. (s. 8)

GAZETA WYBORCZA

Nie było tak źle (ani dobrze)Ożywienie na rynku informatycznym w Polsce nie było w zeszłym roku aż tak spektakularne jak na całym świecie, ale prawdziwy zastrzyk energii powinien przyjść w najbliższych latach, kiedy wejdziemy do Unii. (s. 18)