Wtorkowy Przegląd Prasy

JTT Computer, jeden z największych producentów komputerów, złożył wniosek o upadłość. Przed Prokomem duże wydatki. Przetarg na Tel-Energo jeszcze trwa. Wybór doradcy przy sprzedaży Polkomtela wciąż w toku. W 2005 roku sprzedaż grupy Telmax przekroczy 40 mln zł. Cesky Telecom zapowiada oszczędności.

PULS BIZNESU

Kłopoty JTT

Spółka raczej nie uratuje się od bankructwa. Jej wniosek o upadłość jest już w sądzie. Firma wciąż liczy na zawarcie układu z wierzycielami. (s. 7)

Plany Prokomu

Gdyńska spółka będzie potrzebowała środków na realizację kapitałochłonnych projektów offsetowych. Prokom chce pozyskać pieniędzy z rynku kapitałowego. (s. 11)

PSE chce Netii

Zarząd PSE chce dalej negocjować. Tomasz Kibil, szef Tel-Energo, wierzy, że spółkę uda się dobrze sprzedać, ale nie w tym przetargu. (s. 11)

PARKIET

Pomogą przy sprzedaży

Na krótką listę doradców przy sprzedaży akcji Polkomtela zakwalifikowało się sześć podmiotów. Do transakcji może dojść w przyszłym roku. (s. 5)

Emisja Telmaksu później

Bydgoska spółka prowadzi negocjacje z instytucjami finansowymi, które chcą objąć akcje nowej emisji. Równolegle rozmawia z inwestorami branżowymi, m.in. ze Spinem z grupy Prokomu. (s. 6)

Czeskie oszczędności

Cesky Telecom, największy koncern telekomunikacyjny w Czechach, zamierza w ciągu dwóch lat zmniejszyć wydatki o 27 proc. i zredukować zatrudnienie o ponad 3 tys. osób. (s. 10)