Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

W piątek Polska Grupa Farmaceutyczna, jako pierwsza spółka giełdowa, przeprowadzi internetową transmisję z obrad Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Specsłużby mają sprawdzić, co się dzieje z dostawą komputerów do szkolnych pracowni internetowych. Zapowiedź wypłaty przez Elzab rekordowej dywidendy spowodowała gwałtowną zwyżkę kursu giełdowego.

Parkiet

Transmisja walnego PGF w InternecieW piątek Polska Grupa Farmaceutyczna, jako pierwsza spółka giełdowa, przeprowadzi internetową transmisję z obrad Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. PGF przeprowadziła już transmisje próbne, które zakończyły się sukcesem. (s. 3)

Dywidenda winduje zysk ElzabuZapowiedź wypłaty przez Elzab rekordowej dywidendy spowodowała gwałtowną zwyżkę kursu giełdowego. Spółka chce przeznaczyć na to cały ubiegłoroczny zysk, który wyniósł 2,27 mln zł. (s. 3)

Gazeta Wyborcza

Najważniejszy pierwszy krokPrzypadek Home.pl dowodzi, że na e-usługach można nieźle zarabiać. "Inwestorzy walili do nas głównie w 2000 i 2001 r. Ale nie byliśmy zainteresowani" - mówi Krystian Stypuła, współwłaściciel spółki Home.pl. "Nigdy jednak nie korzystaliśmy z żadnego finansowania zewnętrznego i dziś też pewnie byśmy odmówili." (Gospodarka, s. 10 i 11)

Puls Biznesu

Resort edukacji obiecuje śledztwoSpecsłużby mają sprawdzić, co się dzieje z dostawą komputerów - w ten sposób resort zareagował na wczorajsze informacje PB, dotyczące zakupu źle skonfigurowanych komputerów dla szkół. Chodzi o sprzęt komputerowy produkcji NTT, zainstalowany przez firmy Comarch i Aram w 300 pracowniach internetowych w szkołach. W wyniku rutynowej kontroli okazało się, że w zestawach nie zgadzają się parametry twardych dysków. (s. 1,3,4)