Wtorkowy Przegląd Prasy

Resort gospodarki i pracy zaprezentował internetowy Portal Promocji Eksportu. Prezes Softbanku, Aleksander Lesz, w komentarzu do wyników za I kwartał 2003 r. zapowiedział, że kierowana przez niego spółka zakończy bieżący rok zyskiem.

Parkiet

Zysk netto wzrósł do 129 mln zł

O 2,5%, do 4,49 mld zł, wzrosły w pierwszym kwartale tego roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Telekomunikacji Polskiej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Grupa poprawiła również wyniki: operacyjny i netto. (s. 3)

Lepiej w Softbanku

Prezes Aleksander Lesz w komentarzu do wyników za I kwartał 2003 r. zapowiedział, że kierowana przez niego spółka zakończy bieżący rok zyskiem. Pierwszy kwartał potwierdza, że Softbank powoli wychodzi na prostą. (s. 3)

Gazeta Wyborcza

Co słychać za granicą

Resort gospodarki i pracy zaprezentował internetowy Portal Promocji Eksportu. Jego zadaniem ma być nie tylko dostarczanie informacji o rynkach zagranicznych, ale także kojarzenie partnerów. Informacje na razie publikowane są w jęz. polskim, angielskim i rosyjskim, ale w przyszłości mają powstać też wersję niemiecka i francuska. Portal dostępny jest pod adresem: www.eksporter.gov.pl. (Gospodarka, s. 14)

Puls Biznesu

Prokom poprawił zyski za 2002 r.

Według raportu za 2002 r. skonsolidowany zysk netto Prokomu był lepszy o prawie 19 mln zł w porównaniu z raportem po czterech kwartałach ubiegłego roku. W 2002 r. skonsolidowany zysk operacyjny Prokomu wyniósł 187 mln zł, zaś zysk netto - blisko 79 mln zł. (s. 5)