Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Notowania Getinu zyskały w ciągu ostatnich dwóch sesji giełdowych 50%. Ericsson ma siódmy z kolei kwartał zakończony stratą. Szef komitetu offsetowego w przetargu na samolot wielozadaniowy, Michał Kleiber, powiedział, że w amerykańskim offsecie za mało jest projektów z transferem nowych technologii.

PARKIET

Getin i IGroup w centrum uwagiPoniedziałkowa sesja przyniosła dalsze wzrosty notowań akcji Getinu i Internet Group. W ciągu ostatnich dwóch sesji akcje Getinu podrożały o 50%, a wczoraj właściciela zmieniły papiery odpowiadające 3,5-proc. kapitału. Powodem wzrostów mogło być przejęcie nad firmą pełnej kontroli przez Leszka Czarneckiego, b. szefa Credit Agricole Polska. Według jego informacji platforma e-handlu miałaby przekształcić się w fundusz capital venture. IGroup zyskał w tym czasie 26%, powowdem mogła być publikacja dobrych wyników jednej ze spółek - ZigZag. (s. 3)

Ericsson wciąż w słabej formieEricsson poinformował o siódmej z rzędu stracie kwartalnej. W ostatnim kwartale ub. roku powiększyła się ona do 965 mln USD przy sprzedaży niższej o 37%. (s. 8)

GAZETA WYBORCZA

Symfonia zagrała w MatriksieMatrix.pl, znany z systemu księgowego Symfonia, był w roku ub. drugim po Prokomie krajowym producentem oprogramowania do zarządzania firmą. Liczba systemów kupionych (łącznie) wyniosła w roku ub. 40 tys. - do września; a przychody z tej działalności - 51,8 mln zł. (s. 18)

PULS BIZNESU

Offset: chcemy więcej technologiiPrzewodniczący komitetu offsetowego w przetargu na samolot wielozadaniowy, Michał Kleiber, powiedział, że projekty uzupełniające amerykańską ofertę offsetową powinny być związane z nowymi technologiami, towarzyszyć im powinno zatrudnienie nowych pracowników i uruchomienie produkcji - a nie tylko proste zamówienia. Zdaniem ministra amerykańska oferta wcale nie jest bogata w projekty zawierające transfer nowych technologii. Umowa offsetowa ma być podpisana w ciągu 60 dni od zaplanowanego na koniec lutego parafowania umowy na zakup samolotów F-16. (s. 3)

JTT: sąd wznowił proces w za podatkiNa wokandę powróciła trwająca już od dwóch lat sprawa domniemanych oszustw podatkowych dokonanych przez JTT. W styczniu 2002 roku co prawda sąd umorzył postępowaie, jednak na zażalenie prokuratora - proces został wznowiony. (s. 4)

Alltel jest pewien wygranej w PKO BPW piątek upłynął termin składania ofert w szacowanym na 0,5 - 2 mld zł przetargu na informatyzację PKO BP. Wiceprezes koncernu Alltel, występującego w przetargu w konsorcjum wraz z Prokomem powiedział m.in. "To Prokom i Alltel będą najgroźniejszymi rywalami dla pozostałych graczy. (...) Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na partnerstwo z Prokomem, żeby to ryzyko (niepowodzenia wdrożenia -przyp. red.) ograniczyć do minimum (...)". Konsorcjum proponuje wdrożenie systemu Corebank. (s. 7)