Wtorkowy Przegląd Prasy

Prokom nie zainwestuje w Softbank w tym roku, akcje warszawskiej spółki osiągają kolejne historyczne minimum. PTC tworzy w wynikach za III kw. rezerwę w wysokości 52,7 mln zł, w związku z uchyleniem przez Urząd Antymonopolowy decyzji URTiP o zmianie stawek w połączeniach z siecia Era do sieci TP SA.

PARKIET

Historyczne minimum Softbanku

Podczas piątkowej sesji kurs Softbanku spadł do poziomu najniższego w historii spółki - za akcje firmy płacono 9,6 zł na zamknięciu, o niemal 7% mniej niż dzień wcześniej. Spadek mógł być wywołany wypowiedzią prezesa Prokomu, Ryszarda Krauze, który stwierdził, że gdański integrator nie wykupi w tym roku akcji Softbanku. (s. 2)

Analitycy spodziewają się strat BRE Banku

Zdaniem analityków BRE Bank wykaże w III kwartale br. stratę. Średnia z prognoz przedstawionych przez nich to 16,2 mln zł straty netto, a główny wpływ na zaistnienie tego faktu mają przeceny Elektrimu i Szeptela. W piątek rating banku obniżył Moody's (z D do D-, za to z perspektywą stabilną). (s. 4)

PTC zawiązała rezerwy

Polska Telefonia Cyfrowa utworzyła w wynikach za trzeci kwartał rezerwę w wysokości 52,7 mln zł, w związku z uchyleniem decyzji URTiP przez Urząd Antymonopolowy. URTiP obniżył przed rokiem o połowę stawki na połączenia do sieci TP SA. Narodowy operator zapowiedział już, że będzie się domagał zwrotu różnicy między poprzednimi stawkami, a tymi, które nakładała decyzja URTiP. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

PAIZ opublikuje czarną listę gmin

Szef Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych zamierza opublikować "czarną listę" polskich gmin, które nie sprzyjają zagranicznym inwestycjom. W kraju takich jednostek samorządowych ma być kilkadziesiąt - powiedział Antoni Styrczula. (s. 7)

PULS BIZNESU

Dialog po III kwartale ma 201 mln zł strat

Przychody Telefonii Dialog za trzeci kwartał wyniosły 264 mln z ł. Od stycznia br. operator ma dodatni wynik EBITDA - za pierwszy kwartał wyniósł on 29 mln zł, po drugim - 53,1 mln zł, a po trzech kwartałach - 90 mln zł. Strata netto wyniosła za III kwartał 201,5 mln zł. (s. 7)