Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Wtorkowy Przegląd Prasy

Prokom nie zainwestuje w Softbank w tym roku, akcje warszawskiej spółki osiągają kolejne historyczne minimum. PTC tworzy w wynikach za III kw. rezerwę w wysokości 52,7 mln zł, w związku z uchyleniem przez Urząd Antymonopolowy decyzji URTiP o zmianie stawek w połączeniach z siecia Era do sieci TP SA.

PARKIET

Historyczne minimum SoftbankuPodczas piątkowej sesji kurs Softbanku spadł do poziomu najniższego w historii spółki - za akcje firmy płacono 9,6 zł na zamknięciu, o niemal 7% mniej niż dzień wcześniej. Spadek mógł być wywołany wypowiedzią prezesa Prokomu, Ryszarda Krauze, który stwierdził, że gdański integrator nie wykupi w tym roku akcji Softbanku. (s. 2)

Analitycy spodziewają się strat BRE BankuZdaniem analityków BRE Bank wykaże w III kwartale br. stratę. Średnia z prognoz przedstawionych przez nich to 16,2 mln zł straty netto, a główny wpływ na zaistnienie tego faktu mają przeceny Elektrimu i Szeptela. W piątek rating banku obniżył Moody's (z D do D-, za to z perspektywą stabilną). (s. 4)

PTC zawiązała rezerwyPolska Telefonia Cyfrowa utworzyła w wynikach za trzeci kwartał rezerwę w wysokości 52,7 mln zł, w związku z uchyleniem decyzji URTiP przez Urząd Antymonopolowy. URTiP obniżył przed rokiem o połowę stawki na połączenia do sieci TP SA. Narodowy operator zapowiedział już, że będzie się domagał zwrotu różnicy między poprzednimi stawkami, a tymi, które nakładała decyzja URTiP. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

PAIZ opublikuje czarną listę gmin Szef Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych zamierza opublikować "czarną listę" polskich gmin, które nie sprzyjają zagranicznym inwestycjom. W kraju takich jednostek samorządowych ma być kilkadziesiąt - powiedział Antoni Styrczula. (s. 7)

PULS BIZNESU

Dialog po III kwartale ma 201 mln zł stratPrzychody Telefonii Dialog za trzeci kwartał wyniosły 264 mln z ł. Od stycznia br. operator ma dodatni wynik EBITDA - za pierwszy kwartał wyniósł on 29 mln zł, po drugim - 53,1 mln zł, a po trzech kwartałach - 90 mln zł. Strata netto wyniosła za III kwartał 201,5 mln zł. (s. 7)