Wtorkowy Przegląd Prasy

Warszawska GPW połączy się być może z helsińskim rynkiem HEX. Operatorzy alternatywni poparli rządowy projekt restrukturyzacji opłat za koncesje telekomunikacyjne.

PARKIET

Helsinki chcą połączenia

Przedstawiciele giełdy w Helsinkach wyrażają zainteresowanie połączeniem z warszawską GPW. HEX nie był do tej pory wymieniany w gronie potencjalnych partnerów konsolidacyjnych warszawskiego rynku. W 2003 roku GPW ma wysłać oferty do zarządów kilku europejskich giełd, ponadto w lutym br. GPW podpisała list intencyjny w sprawie połączenia z Euronext. (s. 1)

Obligacje za miliard

Telekomunikacja Polska wyemituje obligacje o wartości do 1 mld zł. Papiery będą zaoferowane wybranym inwestorom kwalifikowanym w ramach publicznej emisji i zadebiutują na CeTO. Termin wykupu został określony na rok do siedmiu lat. (s. 3)

Ustawa albo upadłość

Szefowie Netii, Dialogu i El-Netu poparli wczoraj rządowy projekt restrukturyzaji opłat koncesyjnych, umożliwiający ich zamianę na inwestycje, akcje lub papiery dłużne. Operatorzy uważają, że nieprzyjęcie projektu do końca 2003 roku może spowodować upadłość alternatywnych telekomów. (s. 4)

Elektrim czeka na środki ze sprzedaży

Wczoraj obradowała rada nadzorcza Elektrimu. Przedmiotem dyskusji było pozyskanie finansowania inwestycji w ZE PAK i ocena sytuacji spółki. Ponadto analizowano sytuację Elektrimu Telekomunikacji i ofert, które wpłynęły na telewizję kablową Aster City. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

Centertel przeciw decyzji UOKiK

Kancelaria prawna reprezentująca PTK Centertel złożyła odwołanie od decyzji UOKiK nakładającej na operatora komórkowego karę w wysokości 20 tys. zł. Wcześniej złożono też odwołanie na nałożoną przez Urząd karę w wysokości 17 tys. zł. (s. 6)

GAZETA WYBORCZA

Zapomnijcie o ożywieniu

Trzeci kwartał nie przyniósł poprawy w sektorze bankowym. Zdaniem analityków, wyniki banków rozczarują inwestorów i nie będą zwiastunem poprawy sytuacji całej rodzimej gospodarki. Straty powinny odnotować m.in. Pekao SA, Kredyt Bank, BRE Bank. (s. 27)